2017 je celkovo najúspešnejší rok pre Hororové filmy – koľko si ktorý zarobil?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Halloween je v plnom prúde a jednou z jeho najväčších častí sú práve horory. Tie väčšinou stoja málo a na oplátku zarobia neuveriteľné množstvo peňazí. Práve rok 2017 bol pre horory neuveriteľne úspešným! Pravdu povediac, rok 2017 je pre horory najlepším rokom v celej histórií kinematografie. Inak povedané, na hororoch sa naozaj ťažko strácajú peniaze a väčšinou ide o určitý zárobok. Dokonca aj Slováci radi pozerajú horory – ide o jeden z našich najobľúbenejších žánrov na Slovensku. Ktoré filmy ale celosvetovo prispeli k tomu, aby sa hororom tento rok darilo tak dobre? Ktorý z nich si zarobil najviac a ktorý bol najobľúbenejším?

Zdroj: continental-film.sk

Hororové filmy a ich rok 2017

Práve kvôli hitom ako To od Andyho Muschiettiho alebo Uteč od Jordana Peela si tento rok horory zarobili viac ako 733 miliónov dolárov. Toto číslo bude dokonca iba narastať, pretože prišiel Halloween a sním zavítali do kín filmy ako Jigsaw alebo Všetko Najhoršie. Tie by mali byť na prvých priečkach v halloweenskom víkendovom boxoffice. Nie je teda ťažké si predstaviť, že koncom roka 2017 prekonajú horory 800 miliónovú hranicu. Treba si však užiť horory, ktoré sa práve premietajú v kinách – viac takýchto sa tento rok už nedočkáme. Ktoré z nich si teda zarobili najviac peňazí?

Najväčším hororom tohto roka a vlastne aj celej histórie je To/It od Andyho Muschiettiho. Doma si táto snímka zarobila 321.2 milióna dolárov, čo niekoľkonásobne prekonalo všetky očakávania. Jediné filmy, ktoré tento rok toto číslo prekonali boli blockbustery ako Spider-Man: Homecoming, Strážcovia Galaxie vol. 2, Wonder Woman a hraná Kráska a Zviera od Disney. Druhým najzárobkovejším hororom bol režisérsky debut Jordana Pella, Uteč/Get Out. Ten si zarobil okolo 175.7 milióna dolárov. Ďalšie úspechy zaznamenal napríklad Rozpoltený/Split s 138.1 miliónmi a Annabelle: Zrodenie zla s výbornými 102 miliónmi.

Zdroj: filmstart.si

Dokonca aj kinematografický odpad ako Skryté zlo/The Bye Bye Man prispel do hororovej pokladnice 22.3 miliónov. Nikto však tomuto roku neprispel viac ako Jason Blum, hlava štúdia Blumhouse Production. Jeho systém vytvárania hororov je jednoduchý – urobí nízkorozpočtový horor, ktorý zarobí enormné množstvo peňazí. V roku 2017 prispel práve filmami ako Uteč, Rozpoltený alebo Všetko najhoršie. Štúdio Blumhouse tak tento rok bolo jedným z najzárobkovejších. Medzi ne však patrí aj New Line Cinema, ktoré nám tento rok prinieslo filmy ako To alebo Annabelle: Zrodenie zla.

Vlnu úspešných hororov spustil práve film V zajatí Démonov a od vtedy tento žáner iba rastie. Zaujímavé budú určite aj budúce roky, čakajú nás predsa filmy ako To: Kapitola 2 alebo V zajatí démonov 3. A aký máte na horory názor vy?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -