Atmosférická hororovka Silent Hills mala strašiť hráčov aj po ukončení hry

Nenechajte si ujsť

Krv, rabovanie a veľké bitky. Assassin’s Creed Valhalla v oficiálnom gameplay videu ukazuje všetko podstatné

Tentokrát Vikingovia O tom, že sa ďalší diel populárnej a finančne mimoriadne úspešnej série o ráde zabijakov presunie do obdobia Vikingov, sa špekulovalo už nejakú...

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Hororovka Silent Hills sa chcela dostať pod vašu kožu ešte oveľa hlbšie

Vývojári Silent Hills odhalili, ako mala hra na konzolách rozbiť štvrtú stenu a dostať k hráčom ešte nepríjemnejší psychologický zážitok. Po ukončení hry vás strašenie malo stále pokračovať.

Silent Hills malo ambíciu prenasledovať ľudí aj po ukončení jej normálnej aplikácie. Pokiaľ by spoločnosť Konami nezrušila jej vývoj, mohla sa tak stať jednou s najdesivejšíchnajoriginálnejších hier na trhu.

Silent Hills
Zdroj: cakengames.wordpress.com

V roku 2014 bol vydaný P.T. (hrateľný teaser) z hernej série Silent Hill. Tento reboot populárnej duchárskej značky mal priniesť úplne nový smer hráčskeho zážitku. Či už sa jednalo o kvalitnú realistickú grafiku, alebo pohľad z prvej osoby, na ktorý hororovka Silent Hill nebola zvyknutá.

Riešením všemožných puzzle možností v opakujúcom priestore bytu, hráči zistili nové znepokojivé skutočnosti vraždy a začali byť hľadaní hrôzostrašnou a desivou Lisou. V súboroch hry sa dokonca skrývalo mrazivé prekvapenie, že vás toto stvorenie neustále prenasleduje.

Napriek tomu, že sa jednalo iba o krátke demo k hre, ktorá bola zrušená, stalo sa veľmi populárnym. Nepredvídateľné správanie nepriateľa, nepríjemné realistické prostredie a tajomný príbeh tak vytvorili veľmi kvalitnú ochutnávku, ktorá sa nikdy nedočkala plnej verzie.

Kojima
Zdroj: ign.com

Vytvorenie nekončiacej paranoje

Aj napriek všetkým unikátnym desivým momentom, vývojári potvrdili, že v rukáve mali schovaný ešte jeden ďalší. Jednalo sa o falošnú správu spadnutia celej hry, ktorá by donútila hráčov Silent Hills reštartovať a v prípade možností pokračovať v rozohranom priebehu. Od tohto momentu by sa k nim ale hra začala správať o niečo divnejšie.

Jeden z vývojárov pracujúcich v Konami ešte pred zrušením projektu prezradil, že hra mala s hráčmi interagovať aj vtedy, keď ju nehrali. Pred hraním človek udeľuje súhlas k zverejneniu e-mailu, telefónu, alebo aj využitiu inej inteligentnej domácnosti. Silent Hills malo hráčom posielať výhražné sms, e-maily a blikať so svetlami v ich dome.

Silent Hills
Zdroj: denofgeek.com

Síce tento koncept znie naozaj inovatívne, určite by sa dalo polemizovať o legálnosti takto príliš reálneho strašenia. Vytvorenia takýchto naozaj desivých správ by ich odosielateľom musel byť neznámy anonym, ktorý by nás presvedčil, že sa nejedná iba o obyčajnú hru.

Ak sa bojíte báť, možnosti tu ešte sú

Aj napriek sklamaniu prerušenia vývoja Silent Hills, na hernom trhu je už jedna hororová hra, ktorá využíva podobné ambície.

Eternal Darkness: Sanity’s Requiem (2002) si taktiež pohrávala s hráčmi aj po jej vypnutí. Hra vytvárala niekoľko halucinogénnych následkov, keď zobrazovala falošné screeny, pokrútené kamerové perspektívy, a tiež nepravdivé upozornenia o chybách na konzolách, ako aj pamäťového hardvéru.

Silent Hills
Zdroj: psu.com

Od 2002 sa hracie konzoly stali prirodzenými súčasťami v domovom systéme. Prístup k streamovaniu a e-mailu je už teraz neodmysliteľnou vlastnosťou. Toto otvára dvere k takým zaujímavým konceptom, ako strašiť ľudí aj v bezpečí ich vlastného domova.

Vzhľadom na to, že aktuálne sa titul Silent Hills na PlayStation 5 vyvíja, ešte stále nestrácajme nádej, že posunutie definície hororu prekročí aj hranice našich bežných televízorov a monitorov. No neznie to príjemne?

Uspokojuje hororovka Silent Hills aj vaše potreby strachu? Alebo ste na ňu ešte nenašli guráž?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Vyšiel prvý trailer na piatu sériu seriálu Lucifer od Netflixu. Čo čaká atraktívneho diabla v ďalšej kapitole svojho života?

Seriál Lucifer na Netflixe Netflix zverejnil nový trailer na seriál Lucifer a odhalil tak, o čom bude piata séria. Čaká nás hneď niekoľko zvratov. Piata...

Gameplay trailer na Shadow Warrior 3 obsahuje toľko krvi, že schová aj Mortal Kombat

Gameplay trailer na Shadow Warrior 3 Počas tohto týždňa zverejnili herný tvorcovia z Flying Wild Hog iba niekoľkosekundovú ukážku ako teaser. Teraz, počas sobotňajšieho online...

iPhone 12 bude o drahší, ako sa očakávalo. Z akého dôvodu si priplatíme?

Už dlhšie je verejne známe, že nadchádzajúci vlajkový model iPhone 12 od Apple nebude vôbec lacnou záležitosťou. Spočiatku sme sa síce dozvedeli, že začínajúca...

Jedna z herečiek by mala nápad na scenár ku Kill Bill 3. Ako by mal vyzerať?

Kill Bill 3 podľa jednej z herečiek Kill Bill 3 je projekt, ktorý visí vo vzduchu už takmer dve dekády. Príbeh Beatrix Kiddo, ktorá bola...

Wolfman s Ryanom Goslingom našiel svojho režiséra. Ruku do diela pridá aj Blumhouse

Filmové štúdio Universal Pictures sa čoskoro pustí do nadchádzajúceho filmu Wolfman, v ktorom nechýba ani Ryan Gosling a do projektu sa po novom pridáva...