Kevin Smith predstavil nápad Batman filmu s prvkami hororu! Ako sa k tomu postaví štúdio DC?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hororový Batman film

Ak vám meno Kevin Smith n nehovorí, v najbližších riadkoch sa to pravdepodobne zmení. Tento pán je jeden z najväčších fanúšikov komiksov. Minulý týždeň dokonca ponúkol legendárnemu Stanovi Leemu, aby býval v jeho dome. V najbližšej dobe odhalil niektoré veľmi zaujímavé nápady pre štúdiá DC a Warner Bros., aby vytvorili nového Batmana. A to takého, akého sme ešte nikdy nevideli. Smith má vo svojom „scenári“ niekoľko chladných zvratov a chcel by to tohto sveta priniesť niečo nové. Je totižto názoru, že priniesť horor do filmového sveta Batmana s prvkami hororu by nebolo vôbec zlé a stálo by to určite menší balík peňazí.

Zdroj: independent.co.uk

Vo svojej YouTube šou s názvom Fatman on Batman rozvinul tému, čo všetko spravili štúdia DC a Warner Bros. správne. Režisér pochválil hlavne minulosť, v ktorej sme si mohli vychutnať film od režiséra Tima Burtona. Nezabudol taktiež spomenúť aj nezabudnuteľnú trilógiu od režiséra Christophera Nolana. Okrem toho dodal, že bolo správne odísť zo štúdia DC. A taktiež spochybnil niektoré kroky štúdia, ktoré by malo vedieť svoju robotu robiť na 100% aj v spánku.

Na akú budúcnoť by sa mal Batman pripraviť?

Tvorcu taktiež zaujala myšlienka Todda Phillipsa ohľadom príbehu Jokera, ktorý by sa mal objaviť v nasledujúcich rokoch. Vyjadril sa aj k myšlienke Matta Reevesa a jeho sólo Batman filme, v ktorom by sa táto postava mala konečne vrátiť aj k detektívnym koreňom. Smith však dodáva, že takéto filmy by mohli urobiť inak a lacnejšie, pričom by nikto nemusel byť sklamaný. Nebolo ty totižto vôbec zlé priniesť do príbehu postavy Batmana nové prvky. Navyše sa podľa jeho slov snažia oddeliť postavu od originálnych temných prvkov, ktoré sa snažil do DC sveta priniesť Zack Snyder. Určite sa nájde viacero ľudí, ktorí by radšej videli inú verziu, ale o tom všetkom rozhoduje samotné štúdium. Smith sa k celej situácii vyjadril jasne.

„Pokiaľ nezaplatíte veľa za značku a talent, čo naozaj nemusíte, veľa ľudí vytvára len samé hlúposti. Môžete jednoducho natočiť film za približne 15 miliónov dolárov. Ak dokáže Batman zarobiť viac ako 800 miliónov dolárov a dajú to na 200 miliónový rozpočet, určite by zarobili viac, keby použili nižší rozpočet. Stačí mať zaujímavý projekt a priniesť nejakú prísnejšiu víziu. Musia urobiť niečo špeciálne a urobiť niečo iné. Hovorí sa, že Reeves chystá detektívneho Batmana, čo by mohlo byť zaujímavé. Narozdiel od toho, čo vidíme stále dookola.“

Zdroj: dccomics.com

Či nám štúdio DC privedie nového Batmana v inom štýle je zatiaľ nepravdepodobné. No v priebehu budúcich rokov sa môže udiať čokoľvek. Ako povedal sám Smith, treba tomu dať voľný priebeh a štúdio si to časom uvedomí. Ak vás daný článok zaujal, určite si nezabudnite pozrieť celú diskusiu, ktorú nájdete vyššie v článku. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -