5 filmov a 5 seriálov na Netflixe, ktoré si musíte pozrieť počas Halloweenu

Nenechajte si ujsť

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...

Neuveriteľná história reklám v Transformers filmoch. Product placement každé dve minúty?

Product placement vo filmoch So slovným spojením product placement sa na dennom poriadku stretávame vo sfére filmov, seriálov, videohier, či hudby. Doslovný preklad znie "umiestnenie...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najlepšie horory na Netflixe

Najlepšie horory na Netflixe Halloween sa nezadržateľne blíži a okrem kostýmov a cukríkov k nemu neoddeliteľne patrí aj mrazivá atmosféra. Tú si môžete navodiť pomocou strašidelných filmov a seriálov, ktoré naberajú večer, 31. októbra, úplne iný rozmer. Pri tejto príležitosti je najobľúbenejším žánrom samozrejme horor, no nesklame ani hororová komédia či titul, ktorý má jednoducho nádych Halloweenu.

Veľa takých nájdete práve na platforme Netflix, ktorú každým dňom využíva stále viac a viac Slovákov a Čechov. Práve preto sa dnes pozrieme na 5 filmov a 5 seriálov na Netflixe, ktoré si musíte pozrieť počas Halloweenu. Do rebríčku sme nezaradili len horory, aby sa v ňom nachádzalo z každého rožku trošku.

Filmy

The Shining (Osvietenie) (1980)

Jack Nicholson
Zdroj: wallpapersafari.com

Začneme tým najlepším. Tento kultový snímok od legendárneho režiséra Stanleyho Kubricka je považovaný za najlepší horor v histórii kinematografie. A my s týmto prehlásením plne súhlasíme. Príbeh vychádza z pera spisovateľa Stephena Kinga, ktorý je majstrom hororových noviel. V hlavnej úlohe vidíme herca Jacka Nicholsona, ktorý stvárňuje spisovateľa Jacka Torrancea.

Ten odíde aj s rodinou na zimu do odľahlého hotela Overlook, ktorý má na všetkých návštevníkov veľmi zlý vplyv. Už 7. októbra sa dokonca po takmer 40 rokoch dočkáme pokračovania s názvom Doktor Spánok, takže teraz je ten najlepší čas na to, aby ste si oprášili (alebo po prvýkrát pozreli) kultové Osvietenie.

Eli (2019)

Eli
Zdroj:: Netflix / Patti Perret

Eli je originálnym filmom od Netflixu, ktorý vyšiel ešte len 18. októbra – v ten pravý čas na Halloween. Hlavnou postavou tejto hororovej novinky je Eli (Charlie Shotwell), chlapec, ktorý trpí poruchou imunity a musí žiť v kompletnej izolácii od vonkajšieho sveta. Jeho jedinou šancou na vyliečenie je pobyt u lekárky v dome, ktorý vôbec nie je tak bezpečný, ako by ste si na prvý pohľad mohli myslieť.

Filmu nechýba strach, originálny príbeh a dokonca ani nečakaný zvrat. Vo vedľajších úlohách sa ukázali aj mená ako Kelly Reilly, Max Martini, Lili Taylor či mladá hviezda zo seriálu Stranger Things, Sadie Sink. Síce nejde o jeden z najlepších hororov na Netflixe, no ide o čerstvú novinku, ktorá určite stojí za pozretie.

Get Out (Uteč) (2017)

Uteč recenzia
Zdroj: filmstart.si

Žiadne posadnutia démonmi či krvavé jatky. Talentovaný režisér Jordan Peele nám priniesol psychologický horor s obrovským zvratom. Príbeh sa zameriava na Chrisa (Daniel Kaluuya) a jeho priateľku Rose (Allison Williams), ktorí dospeli do veľmi pokročilého štádia vzťahu – je na čase, aby sa Chris spoznal s rodičmi jeho priateľky. Nič však nie je tak, ako to môže na prvý pohľad vyzerať.

Na stránke Rotten Tomatoes si film vyslúžil nádherné hodnotenie 98%. Tento rok režisér pokračoval ďalším hitom, keďže v marci vyšiel horor My. Ten sa takisto radí medzi najlepšie horory súčasnosti a veríme, že má Jordan Peele pred sebou ešte veľmi úspešnú budúcnosť. Pokiaľ ste teda ešte nevideli Uteč, tak to určite napravte.

Shutter (2004)

Shutter
tumbral.com

Pre zarytých fanúšikov hororu v našom zozname nesmie chýbať ani mimo-americká snímka. Vynikajúce mrazivé a strašidelné filmy vznikajú napríklad v Japonsku či v Kórei, no tentokrát navštívime Thajsko. Príbeh nasleduje fotografa a jeho priateľku, ktorí po tragickej autonehode nachádzajú na fotografiách ducha. Možno nejde o originálny koncept, no určite ide o najhrozivejší film z celého dnešného rebríčku.

Pokiaľ sa chcete naozaj báť, tak vás táto ázijská duchárčina nemôže sklamať. Zároveň sa film radí do rodiny hororov s dlhovlasými dievčatami, ktoré majú pleť bielu ako majiteľ vápenky (Kruh, Nenávisť, …). A zaručene ide o jeden z najlepších filmov tohto sub-žánru.

Zombieland (2009)

Do Zombielandu 2 sa vrátia všetci pôvodní herci!
Zdroj: onlyhdwallpapers.com

Na Halloween samozrejme nemusíte pozerať výhradne iba horory. Výborným mixom žánrov je práve komédia a horor, ktorý väčšinou ovládajú zombíci. Otcom tohto žánru je síce Súmrak mŕtvych, no najznámejším je bezpochyby Zombieland. Jesse Eisenberg, Emma Stone, Woody Harrelson a Abigail Breslin nám v roku 2009 priniesli film, ktorý je už dnes kultovým. A stačilo k tomu 10 rokov.

Režisér Ruben Fleischer (Venom) vytvoril snímku, ktorá je ako stvorená na Halloweensku párty plnú alkoholu a dobrej nálady. A čo je na tom to najlepšie? Hneď po zhliadnutí jednotky sa môžete do kina vybrať na film Zombieland: Rana istoty, keďže iba prednedávnom prišlo do kín dlho očakávané pokračovanie!

Z každého rožku trošku – pozreli sme sa na horor s démonom, s duchom, psychologický horor a dokonca aj komédiu. Teraz nasledujú tie najlepšie seriály.

Seriály

The Haunting of Hill House (2018-)

TOP 10 vecí, ktoré ste si možno nevšimli v The Haunting of Hill House
Zdroj: hdwallpapers.in

Mojim subjektívnym názorom je, že The Haunting of Hill House je vôbec najlepším strašidelným seriálom, ktorý kedy vznikol. Pred rokom v období Halloweenu nám Netflix priniesol tento originálny seriál, o ktorom sa na internete písalo ešte mesiace po jeho vydaní. Jeho príbeh je založený na rovnakomennej novele od spisovateľky Shirley Jackson.

Celý seriál mal na starosti režisér Mike Flanagan, teda veľmi známe meno v hororom žánri. Má na konte filmy ako Oculus, Hush, SOMNIA: Zlo nikdy nespí, Geraldova hra či práve vyššie spomenuté pokračovanie filmu Osvietenie, Doktor Spánok. Dokonca sa chystá aj druhá séria s názvom The Haunting of Bly Manor, ktorá bude adaptáciou knihy The Turn of the Screw od Henryho Jamesa.

Marianne (2019-)

Marianne
Zdroj: netflix.com

Ďalší originálny hororový seriál od Netflixu, no tentokrát pochádza z Francúzska. Ako hovorí oficiálny popis – Slávnu autorku hororov priláka k návratu jej rodné mesto, kde zistí, že zlý duch, ktorý ju trápi vo snoch, teraz robí poriadnu spúšť v skutočnom svete. Opäť ide o čistokrvný horor, ktorý je plný lakačiek, no nechýba ani strašidelná atmosféra.

V hlavnej úlohe sa ukázala sympatická Victoire Du Bois, ktorá si zahrala napríklad v známom filme Daj mi tvoje meno. Taktiež ide o novinku, keďže seriál vyšiel ešte len 13. septembra. Na seriál vás neuveriteľne namotá pilotná časť, ktorá je zároveň tou najlepšou a latku dvihla až príliš vysoko. To samozrejme neznamená, že ďalších sedem častí nestojí za pozretie…

The Chilling Adventures of Sabrina (2018-)

Sabrina
Zdroj: geektyrant.com

Oveľa menej hororu, no zato oveľa viac Halloweenskej atmosféry. The Chilling Adventures of Sabrina je presne tým seriálom, ktorý chcete pozerať pri zapálenej sviečke vo vyrezanej tekvici. Ide o nový pohľad na známu čarodejnicu Sabrinu, tentokrát adaptovanú z komiksovej série. Seriál vyšiel skoro na deň presne pred rokom (26. októbra), takže je ako stvorený na Halloween.

Medzitým už dokonca stihla vyjsť aj špeciálna vianočná epizóda a druhá séria, takže ide o veľký hit. V hlavnej úlohe sa ukázala mladá a atraktívna herečka Kiernan Shipka. Novú Sabrinu si užijú hlavne fanúšikovia romantických tínedžerských seriálov, keďže ide o nepriamy spin-off ku CW sérii Riverdale.

Stranger Things (2016-)

klip z tretej série stranger things
Zdroj: Forbes.com

Treba tento originálny seriál od Netflixu vôbec predstavovať? Pravdepodobne ide o ich vôbec najznámejší titul a jeden z mojich najobľúbenejších žánrov filmov a seriálov. Partia mladých deciek, ktoré riešia záhady. Seriál Stranger Things je zasadený do 80. rokov a prvá séria sa zaoberá záhadným zmiznutím jednej z hlavných postáv. Odvtedy stihli vyjsť ďalšie dve série, ktorých príbeh je už omnoho obšírnejší.

Za posledný rok dokonca išlo o najpozeranejší seriál na Netflixe s 64 miliónmi zhliadnutí. Tretia séria vyšla toto leto, no ten pravý Halloweensky “feeling” má hlavne druhá séria, ktorá vyšla presne pred troma rokmi (27. októbra 2017). Aktuálne sa chystá aj štvrtá séria, ktorá sa už dočkala aj teaseru.

Dark (2017-)

fakty o seriáli dark
Zdroj: geektyrant.com

Predstavte si Stranger Things na steroidoch. Tým je seriál Dark, ktorý pochádza z Nemecka a nie, ani si neskúšajte zapnúť anglický dabing. Prišli by ste o tú pravú atmosféru. V skratke ide o dospelejší a temnejší Stranger Things, keďže ide podobný koncept. Aj tu sa nachádza partia mladých deciek, ktoré riešia naozaj zamotanú záhadu.

Pri tomto titule treba zapnúť mozgové bunky na plné obrátky, inak nebudete ničomu rozumieť. Hlavným zloduchom v tomto príbehu je samotný čas, no viac vám prezradiť nechceme. Trefná hudba, krásna kamera a ešte lepší herci – to všetko vystihuje seriál Dark, ktorý sa pýši naozaj mrazivou atmosférou. Pre mňa osobne ide o jeden z najlepších seriálov súčasnosti.

Bonus: Castlevania (2017-)

Castlevania recenzia
Zdroj: netflix.com

Aký by to bol rebríček bez animovaného titulu? Seriál Castlevania je americkým poňatím japonského anime, takže si ho užije takmer každý. Hlavnou postavu je stále opitý lovec upírov a démonov, Trevor Belmont. Seriál je na Halloween ako stvorený, keďže obsahuje rôzne príšery, upírov, démonov, čarodejnice a hlavne samotného Draculu.

Do komentárov nám nezabudnite napísať vaše obľúbené filmy a seriály na Netflixe, ktoré si plánujete pozrieť už o pár dní!

Mohlo by sa ti páčiť

1 komentár

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Pokračovanie romantického filmu The Kissing Booth prichádza s trailerom. Ako sa bude vyvíjať vzťah medzi Elle a Noahom?

Netflix nezaháľal ani počas koronakrízy a prináša nám pokračovanie obľúbeného romantického filmu. Film The Kissing Booth 2 dostal nový trailer, v ktorom sa dozvedáme,...

Pokračovanie kórejského zombie hororu Vlak do Pusanu dostalo oficiálny dátum vydania

Dátum vydania filmu Peninsula Pokračovanie úspešného kórejského zombie hororu Vlak do Pusanu (2016) spoznalo svoj dátum vydania. Film Peninsula (ofic. názov Train to Busan Presents:...

Vývoj ženských postáv v hrách. Od princezien a sex symbolov k dnešným nezávislým hrdinkám

Vývoj ženských postáv v hrách Hranie hier na konzolách a počítačoch už dávno nie je len mužská zábava. So začiatkom nového storočia sa počet žien...

Svet rozprávok sa začne v puberte rozpadať | Zabudnutý princ RECENZIA

Zabudnutý princ RECENZIA Zabudnutý princ RECENZIA - Francúzsky oscarový režisér Michel Hazanavicius nám prichádza spríjemniť leto s magickou rodinnou komédiou. Jeho najnovší film nesie názov Zabudnutý...

Uvidíme postavu Storm z X-Menov vo filme Black Panther 2? Táto herečka by si ju totižto rada zahrala

Postava Storm vo filme Black Panther 2 Nie je tomu tak dávno, čo boli X-Meni opäť odkúpení a navrátení do domovského Marvelu. Napriek tomu však...