Títo herci vzali horšie platené úlohy, aby si zahrali v týchto filmoch!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V živote každého známeho herca príde čas, kedy sa musí rozhodnúť medzi tým, či si zahrá vo filme, ktorý sa mu skutočne páči alebo či si chce skôr zarobiť. Herci sa rozhodujú rôzne, niektorí skôr siahnu po peniazoch, iným ide skôr o ocenenia. Dnes vám preto ukážeme, ktorí herci prijali aj horšie platené úlohy, len aby si zahrali v týchto filmoch.

Horšie platené úlohy hercov

1. Robert Pattinson

horšie platené úlohy
Zdroj: thetimes.co.uk

Robert Pattinson si zarobil celkovo 100 miliónov dolárov a to hlavne vďaka ságe Twilight. Za posledný diel získal honorár vo výške 25 miliónov dolárov. Plus mal ešte percentá zo zisku a celkovo si na jednom filme dokázal zarobiť až 41 miliónov, čo je naozaj veľmi slušné. Keď sa však pokúšal získať rolu Batmana, nemohol požadovať rovnaký honorár. Preto sa „uspokojil“ s 3 miliónmi, ktoré sa ale ukázali ako zlaté. Film Batman (2022) sa totiž páčil ako kritikom, tak aj divákom.

2. Ryan Gosling

horšie platené úlohy
Zdroj: brightside.me

Ryan Gosling patrí medzi najlepšie platených hercov. Lenže nie vždy si pýta veľmi vysoký honorár. Vo filme Half Nelson (2006) inkasoval len tisíc dolárov týždenne, čo je pre takúto hereckú hviezdu skutočne nízky plat. Išlo však o to, že sa tento dramatický film z prostredia školy Goslingovi páčil a preto nehľadel na plat.

3. Matthew McConaughey

horšie platené úlohy
Zdroj: brightside.me

Herec Matthew McConaughey bol svojho času kráľom romantických komédií, za ktoré dostával aj 15 miliónov dolárov. Avšak v roku 2013 chcel reštartovať svoju kariéru a preto prijal rolu vo filme Klub poslednej nádeje (2013). Za svoj výkon získal Oscara a odvtedy si zahral vo filmoch ako sú Interstellar (2014), Temná veža (2017) či Slušní chlapci (2019).

4. Kristen Stewart

horšie platené úlohy
Zdroj: brightside.mehoršie

Máme tu ďalšiu hviezdu zo série Twilight. Rovnako ako jej herecký kolega, aj ona si za posledné dva diely série zarobila viac ako 25 miliónov dolárov. V roku 2012 začala nakrúcať drámu Na ceste, ktorá samozrejme nemala taký rozpočet ako kultová fantasy séria. Preto sa Kristen uspokojila s platom 200 000 dolárov. Odvtedy sa herečka venuje prevažne menej známym projektom, pretože jej nezáleží na vysokom plate a majetku.

5. Oprah Winfrey

Oprah Winfrey
Zdroj: brightside.me

Oprah je vôbec tá najslávnejšia moderátorka všetkých čias. Vďaka svojej šou si ročne zarobila približne 315 miliónov dolárov, čo je naozaj astronomické číslo. Stala sa tak jednou z najbohatších žien na svete. Lenže ešte dávno predtým si zahrala v dráme Stevena Spielberga Purpurová farba (1986). V tom čase ešte nebola hviezdou, preto súhlasila s platom 35 000 dolárov. A bolo to veľmi múdre rozhodnutie, pretože hneď rok na to začala jej šou, ktorá sa stala nesmierne kultovou a známou po celom svete.

6. Andrew Garfield

Andrew Garfield
Zdroj: brightside.me

Andrew Garfield nikdy nepatril medzi najlepšie platených hercov. Za dva filmy o Spider-Manovi zinkasoval len 1,5 milióna dolárov, čo je oveľa menej, ako jeho kolegovia Tom Holland a Tobey Maguire. Dal však jasne najavo, že peniaze skrátka nie sú a nikdy neboli jeho prioritou.

7. John Travolta

John Travolta
Zdroj: faroutmagazine.co.uk

John Travolta bol známy tým, že si za svoje účinkovanie vo filmoch pýtal veľa peňazí. Za Horúčku sobotňajšej noci (1977) si vypýtal 1 milión dolárov, čo v tých rokoch predstavovalo veľký balík peňazí. Lenže v 90. rokoch bola jeho kariéra na dne, preto neváhal a prijal ponuku zahrať si vo filme Quentina Tarantina Pulp Fiction (1994). A to aj napriek nízkemu platu, keďže za rolu Vincenta Vegu inkasoval len 140 000 dolárov.

8. Jonah Hill

Jonas Hill
Zdroj: brightside.me

Medzi hercov, ktorí prijali aj horšie platené úlohy, platí aj Jonah Hill. Ten začínal svoju kariéru vo filmoch, ako sú Superbad (2007), Kopačky (2008) či 21 Jump street (2012). Keď sa však dozvedel o tom, že legendárny Martin Scorsese bude nakrúcať komediálnu drámu s názvom Vlk z Wall Street, hneď ho to zaujalo.

Slávny režisér však mal problém s jeho obsadením, preto Hill neváhal a prijal túto rolu za skutočne minimálny plat, ktorý predstavoval len 60 000 dolárov. Jeho kolega Leonardo DiCaprio pritom dostal až 10 miliónov dolárov. Hill však absolútne nič neľutuje, jeho kariéru to povýšilo na iný stupeň, získal nomináciu na Oscara a zaradil sa tak medzi špičkové hviezdy.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -