Nový hororový titul od tvorcov Until Dawn – House of Ashes – láka hráčov teaser trailerom

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vývojárske štúdio Supermassive Games prerazilo na trh s interaktívnou hororovou hrou Until Dawn (2015). Ich ďalšie kroky viedli k vzniku antologickej série The Dark Pictures Anthology. Tá si zachovala hororový žáner a interaktívny koncept, no priniesla hneď niekoľko zmien. V prvom rade sa nejedná o exkluzivity pre PlayStation. Séria okrem japonských konzol vychádza na Xbox a osobné počítače.

Ďalšou zmenou je kratšia herná doba, pričom jednotlivé epizódy vychádzajú s približne ročným rozostupom. Keďže sa jedná o antológiou, tak príbehovo na seba nenadväzujú. Prvá epizóda Man of Medan (2019) sa odohrávala na lodi, zatiaľ čo pokračovanie Little Hope (2020) nás zaviedlo do strašidelnej dediny. Tohtoročným pokračovaním série bude The Dark Pictures Anthology: House of Ashes.

Nový teaser na House of Ashes:

Distribútor Bandai Namco vydal nový teaser trailer, ktorý nám bližšie odhaľuje príbeh House of Ashes. Zavedie nás do Iraku v roku 2003, kde vojaci prebudia starodávne zlo. Viac sa dozvieme už budúci štvrtok 27. mája, kedy vyjde prvý gameplay trailer. Dovtedy si môžete prečítať oficiálnu synopsu príbehu:

„V The Dark Pictures Anthology: House of Ashes sa píše rok 2003, a v tieni pohoria Zagros v Iraku sa vojenská jednotka dostane pod paľbu irackých síl. Dôsledok prestrelky spôsobí silné chvenie, ktoré otvorí trhlinu v zemi a prehltne obe strany. Čím spôsobí, že vojaci spadnú do ruín pochovaného sumerského chrámu. Keď je všetka komunikácia prerušená, naši protagonisti sú uväznení v desivom podsvetí, ktorým sa musia navigovať, aby unikli. Neuvedomujúc si, že sa v tieňoch prebudilo niečo starodávne a zlé, a našlo si novú korisť na lov.“

The Dark Pictures Anthology: House of Ashes vyjde v priebehu tohto roka na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Prešli ste epizódy Man of Medan a Little Hope? Alebo sa radšej vraciate k Until Dawn? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -