Seriál Rod draka odhaľuje várku nových fotiek mocného rodu Targaryenov vo Westerose

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nové fotky zo seriálu House of the Dragon od HBO

HBO zverejnilo nové fotky k nadchádzajúcemu seriálu House of the Dragon (Rod draka). Spin-off séria sa odohráva 200 rokov pred udalosťami Hry o tróny a opäť nás zavedie do fantazijného sveta vo Westerose, v ktorom sa k moci dostane dračí rod Targaryenov.

Zatiaľ čo na žiadnej z nových snímok zo seriálu nevidieť žiadne známe postavy či draky, jedna vec nám neunikla. Pozeráme sa na hlavné herecké obsadenie, ktoré je pripravené bojovať o Železný trón a získať nadvládu nad Siedmymi kráľovstvami.

Vidieť napríklad Paddyho Considinea v úlohe kráľa Viserysa Targaryena, srdcom veľmi dobrého človeka, ktorý si svojou láskavosťou narobí veľké problémy pri udržaní trónu. Na ďalšej snímke vidieť Matta Smitha, ktorý stvárni princa Deamona Targaryena. Na rozdiel od Viserysa sa o Deamonovi povráva, že práve on nosí v žilách skutočnú dračiu krv, čo ho postupom čas urobí nebezpečným a impulzívnym. Môžeme vidieť aj Rhysa Ifansa v úlohe Otta Hightowera, pobočníka kráľa, ktorý svoju vernosť prisľúbil dračiemu rodu. Ottovu dcéru Alicent, prefíkanú politickú hráčku s dávkou intelektu, si zahrala Olivie Cooke.

Druhá najočakávanejšia séria tohto roku?

Ešte minulý rok v novembri sme sa dočkali prvej upútavky, ktorá nás po dvoch rokoch zaviedla do obľúbeného sveta Game of Thrones. V nej sa objavilo niekoľko hlavných postáv a príbehovo zavítame do obdobia občianskej vojny, zvanej aj ako Tanec Drakov.

Seriál bol vytvorený Georgeom R.R. MartinomRyanom Condalom. Druhý spomínaný je tiež showrunner spolu s Miguelom Sapochnikom, pričom spolu s R.R. Martinom a Vinceom Gerardisom budú všetci aj výkonnými producentami.

Séria okamžite zbudila v divákoch po celom svete obrovské očakávania, nakoľko draci sú odjakživa citlivými mystickými bytosťami, na ktoré si publikum potrpí. A keďže ich vizuálne prevedenia vedeli zvládnuť tvorcovia už v rokoch 2011 až 2019, rovnaká kvalita by mala doraziť aj tentokrát. Poznáme už dokonca aj presný dátum vydania, ktoré HBO určilo na 21. augusta 2022. Na záver už len toľko, že prvým najočakávanejším seriálom je jednoznačne Lord of the Rings: The Rings of Power, ktorý sa svojim žánrom taktiež zaradí medzi fantasy a už teraz sa na obidva tieto seriálové výtvory veľmi tešíme.

Páčia sa ti nové fotky zo seriálu House of the Dragon od HBO? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: ew.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -