Hra Alien: Blackout bola oficiálne oznámená! Je tu však jeden veľký háčik…

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tesne pred odovzdávaním herných cien The Game Awards sme písali článok ohľadom možného oznámenia novej hry z voltrelčieho univerza. Určite vám radíme si tento článok prečítať, keďže dnes prichádzame s naozaj nešťastným pokračovaním a rozuzlením celého príbehu. Všetko to začalo v novembri minulého roka, kedy si štúdio 20th Century Fox zaregistrovalo značku Alien: Blackout pod kategóriou “herný software, počítačová hra a videoherný software”.

Vtedy však ešte nikto netušil, či ide o žiadané pokračovanie bezchybnej hry Alien: Isolation alebo votrelčiu strielačku, ktorú údajne vytvára štúdio Cold Iron Studios. Všetko zároveň nasvedčovalo tomu, že sa hra odhalí práve na The Game Awards…

Vtedy tak nastalo prvé sklamanie – na odovzdávaní cien nepadlo o žiadnej Alien hre ani slovo. Celý hype sa však opäť prebudil 2 dni dozadu, kedy oficiálny facebook série Alien vydal dva krátke „teasery“. Obe videá obsahovali zábery ako z pôvodného filmu (1979), tak aj z hry Alien: Isolation. Čo tieto videá spájalo?

No predsa meno Amanda Ripley, s ktorou sme si prešli celú hru Isolation. Zároveň ide o dcéru Ellen Ripley z filmovej série Votrelec. Pri oboch videách sa však objavil hashtag #ReadPlayWatch, ktorý nám naozaj zamotal hlavy. Ide o plnohodnotné pokračovanie hry Alien: Isolation, ide o komiksovú sériu s príbehom Amandy Ripley alebo nebodaj uvidíme seriál?

Čo je zač hra Alien: Blackout?

Naozajstnú pravdu sme sa však dozvedeli až dnes. A verte mi, nebudete s ňou spokojní. Dámy a Páni, s ľútosťou vám oznamujem, že Alien: Blackout bude hrou pre mobilné telefóny. Ako keby nestačila tá neuveriteľná dávka nespokojnosti, ktorej čelilo štúdio Blizzard po oznámení mobilnej hry Diablo Immortal. Fox jednoducho skočí do úplne rovnakej pasce.

Na tejto hre teda nakoniec pracujú štúdia FoxNext Games, D3 Go! a Rival Games. Dostupná bude samozrejme na iOS, Android a Amazon App Store. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, čo si pre nás hra pripraví a načo sa vôbec máme tešiť pripraviť.

Dobrou správou je, že sa opäť ocitneme v koži Amandy Ripley. Nalodíme sa na vesmírnu stanicu od spoločnosti Weyland-Yutani, ktorá je samozrejme zamorená votrelcami. Hráči budú na diaľku (takže žiadny prvý alebo tretí pohľad) ovládať Amandu a svoju posádku. Pomocou nebezpečných volieb sa musíte vyhnúť jasnej smrti rukami Xenomorfov.

Zatiaľ je oznámených 7 levelov, ktoré budete prechádzať iba pomocou núdzových systémov stanice. Hra sa tak bude ovládať prostredníctvom holografickej mapy, monitorovacích kamier a motion trackeru (sledovač pohybu). Rovno teda môžeme zabudnúť na voľné chodenie po stanici.

Štúdio D3 GO! sa v minulosti postaralo o hry ako Marvel Puzzle Quest alebo Magic the Gathering – Puzzle Quest. Podobné logické hry im teda nie sú vôbec cudzie. Presný dátum vydania zatiaľ nie je určený, no malo by to byť už niekedy v januári. Otázkou tak naďalej ostáva, čo ešte patrí do hashtagu „ReadPlayWatch„.

Hra Alien: Blackout sa odohráva medzi filmami Votrelec a Votrelci, takže nám možno prinesú ešte nejakú komiksovú sériu. Každopádne, stále ide o veľké sklamanie. Celý svet dúfal v pokračovanie hry Alien: Isolation, zatiaľ čo sme dostali iba mobilnú hru. Naozaj nerozumieme, prečo toto herné štúdia v poslednej dobe robia…

Aký máte na hru Alien: Blackout názor vy? Tiež ste sa tešili na plnohodnotné pokračovanie Isolation?

PS: Alien strielačka od Cold Iron Studios je stále skutočnosťou. Aspoň to nám možno niekedy napraví chúťky…

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -