Hra Among Us 2 bola zrušená. Prečo nevznikne aj napriek obrovskému úspechu prvej časti?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

(staro)nový herný hit valcuje internet

Nie je tomu tak dávno, čo sme niekoľko článkov venovali neočakávanému hitu tohto roka, titulu Fall Guys: Ultimate Knockout. Komické animované postavičky kraľovali rebríčkom na Twitch.tv, na platforme PlayStation 4 zas šlo o vôbec najsťahovanejšiu hru v celej histórii PlayStation Plus.

No ako blesk z jasného neba prišli iné komické animované postavičky, ktoré sa zhodou náhod podobajú na tie z Fall Guys. Novým lídrom internetu sa tak zo dňa na deň stala hra Among Us, ktorá preverí taktické schopnosti hráčov, ako aj ich schopnosť vykecať sa zo zapeklitej situácie. No zatiaľ čo Fall Guys bolo úplnou novinkou, Among Us je hrou z roku 2018.

Among Us
Zdroj: store.steampowered.com

Titul tak po dvoch rokoch od vydania chytil druhý dych, alebo ešte lepšie povedané, prvý dych. Vývojári zo štúdia InnerSloth totiž ešte skôr tento rok oznámili, že ich výtvor hrá 70,000 až 110,000 hráčov za hodinu. A to je priam neuveriteľný rozdiel od 30-50 hráčov za hodinu, čo boli čísla pri originálnom vydaní hry.

Tento obrovský nárast hráčov zapríčinil, že Among Us je dnes veľkým hitom na Twitch.tv a YouTube, hrajú ho jednoducho všetci. Tieto čísla dokonca neobsahujú hráčov na konzolách, pretože hra je dostupná iba na PC, Android a iOS. Výhodou je aj nízka cenovka, verzia pre osobné počítače na Steame stojí iba 3,99 €.

Hra Among Us 2 bola zrušená

Štúdio InnerSloth medzičasom oznámilo vývoj pokračovania, hry Among Us 2. Ale to ešte pred tým, ako sa z prvej časti stal virálny online multiplayerový hit. A práve kvôli nárastu popularity originálnej hry sa rozhodli vývoj pokračovania úplne zrušiť. Fanúšikovia sa však nemajú čoho obávať.

Among Us
Zdroj: pcgamesn.com

Vývojári svoju pozornosť plánujú preniesť na zlepšovanie Among Us. Oni sami tvrdia, že kód prvej hry je „zastaraný„, čo chceli vylepšiť v pripravovanom pokračovaní. Po náraste hráčov sa však rozhodli zahodiť Among Us 2, aby sa mohli naplno zamerať na originálnu hru. Nižšie si môžete prečítať ich priame vyjadrenie:

„Všetok obsah, ktorý sme naplánovali pre hru Among Us 2, pôjde namiesto toho do Among Us 1. Toto je pravdepodobne ťažšia voľba, pretože to znamená ísť hlboko do základného kódu hry a prepracovať niekoľko jej častí.“

Aké novinky a vylepšenia nás teda čakajú? Tešiť sa môžeme na opravenie problémov so servermi, podporu pre farboslepých (v tejto hre veľmi podstatná vec) a systém priateľov a vlastného účtu.

V neposlednom rade príde aj nová mapa, ktorá je stále iba na začiatku svojho vývoja. Síce iba nedávno začali dizajnovať základné rozloženie, no už dnes poznajú jej tematiku. Tou bude Henry Stickmin, známa videoherná séria, ktorú majú na konte oni sami. Približný dátum väčšej aktualizácie zatiaľ nepoznáme, no podľa ich slov to zaberie ešte nejaký ten čas.

Among Us
Zdroj: store.steampowered.com

O čom je hra Among Us?

Hra sa odohráva vo vesmírnom prostredí, v ktorom hráči preberajú jednu z dvoch rolí. Väčšinou je to posádka (Crewmates), ktorá je infiltrovaná vopred stanoveným počtom (1-3) náhodne zvolených podvodníkov (Impostors). Cieľom členov posádky je identifikovať podvodníkov, eliminovať ich a plniť úlohy na mape. Cieľom podvodníkov je zabiť členov posádky bez toho, aby ich niekto identifikoval. Hra má podporu 4–10 hráčov a keďže sa jedná o multiplayer titul, tak najväčšou zábavou je hrať s partiou kamarátov.

Chceli by ste, aby hra Among Us 2 niekedy v budúcnosti vznikla, alebo sa tešíte na väčšiu podporu prvej časti? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -