Ako by vyzerala hra Among Us na skutočnej vesmírnej lodi? Pozrite si tento krátky film a zistíte

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Hra Among Us

V poslednej dobe sa hra Among Us stala veľmi populárnou. Hrá ju nespočetne veľa youtuberov a streamerov, ale aj mnoho ostatných hráčov. Čudovala by som sa, ak by ste o tejto hre ešte nepočuli, no aj tak vám ju pre istotu predstavím nižšie v článku. Táto hra kreatívne nakopla aj mnoho umelcov, a tak vzniklo mnoho animácií, fanúšikovských obrázkov, no aj krátkych filmov. My sme sa vám dnes rozhodli jeden krátky film o hre Among Us predstaviť.

Hra Among Us spočíva v tom, že sa stretnete s partiou ďalších kozmonautov na vesmírnej lodi či na inej planéte a spoločne sa snažíte splniť všetky úlohy, ktoré na danej mape máte. Medzi vami sa však nachádza jeden, dvaja, alebo až traja impostori – vrahovia, ktorí majú za úlohu vyvraždiť túto vesmírnu posádku. Hra má tri mapy, na ktorých môžete hrať: The Skeld, Polus a Mirahq. Je dostupná na počítači cez Steam, kde stojí 6 dolárov, alebo zadarmo na telefónoch. Taktiež máte možnosť hrať súkromnú hru iba s priateľmi, alebo verejnú hru s rôznymi ľuďmi na svete.

Among Us
Zdroj: store.steampowered.com

Jedná sa o strategickú hru, kde súperí posádka proti impostrom. Posádka môže vyhrať buď tým, že dokončí všetky úlohy, alebo odhalí vrahov a vyhodí ich z lode. Impostri zase vyhrajú, ak vyvraždia väčšinu posádky. Do kariet im hrá aj možnosť sabotovať kyslík na palube, svetlá a rádio, či zatvárať dvere a uväzniť tak posádku v niektorej z miestností. Taktiež sa môžu presúvať po mape pomocou ventilácie, a tak sa vypariť z miesta činu bez stopy.

Krátky film s tematikou hry Among Us

Krátky film, ktorý nájdete nižšie, ukazuje hranú verziu toho, ako by to vyzeralo, keby sa hra Among Us stala skutočnosťou. Vesmírna posádka zložená zo šiestich členov zistí, že sa na palube nachádza vrah a snažia sa ho odhaliť. Nachádzajú ďalšie mŕtve telá a zisťujú, že ich predošlé rozhodnutia neboli správne. Podarí sa im zvíťaziť, alebo ich impostor stihne všetkých vyvraždiť?

Tento krátky film vydal Youtube kanál Jay & Aria na začiatku tohto mesiaca. Odvtedy má už takmer tri milióny zhliadnutí a je možné, že sa jedná o jeden z najlepších krátkych filmov s tematikou tejto hry. Je jedinečný v tom, že nie je animovaný, no hrajú v ňom reálny ľudia. O to viac poukazuje na to, ako by posádka reagovala, keby sa táto hra stala skutočnosťou.

Páči sa vám krátky film o hre Among Us? Poznáte ďalšie fanúšikmi vytvorené filmy o tejto hre? O vaše názory a objavy sa s nami nezabudnite podeliť v komentároch. 

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -