Hra Assassin’s Creed odhaľuje oficiálny názov ďalšieho pokračovania

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Už je tomu 13 rokov, čo nám štúdio Ubisoft prinieslo úplne prvú hru o bratstve nájomných vrahov. Úplne prvá hra Assassin’s Creed k nám prišla v roku 2007 a ihneď sa zapísala do sŕdc mnohým hráčom. Do dnešného dátumu už spolu môžeme napočítať 11 hlavných hier, ktoré vyšli. Ako je to však s ďalším dielom a aký podtitul by mal niesť? 

Hra Assassin’s Creed odhaľuje názov

Assassin’s Creed: Ragnarok. Takto znie dohadovaný podtitul ďalšieho dielu o asasínoch. Niekoľkým zahraničným online obchodom unikol názov na web a fanúšikovská základňa si ihneď vytvárala domnienky a špekulácie. Nakoľko je Ubisoft známy tým, že každý rok vydá hru Assassin’s Creed, tak by sme sa mali aj tento rok dočkať nového dielu.

Posledné 2 hry, ktoré vyšli, sú doslova o level vyššie. V podtituloch ako Origins či Odyssey sme mohli zaznamenať omnoho viac RPG prvkov a tým sa zmenila celá hrateľnosť hier. Ako išiel čas, postupne séria strácala svoje čaro. Až hra Assassin’s Creed: Syndicate bola posledným klincom do rakvy. Fanúšikovia boli nespokojní a povedzme si pravdu, mali na to právo.

Preto sa vtedy štúdio Ubisoft rozhodlo od základu prekopať základy hry. A práve tento rok by k nám mala prísť už tretia hra z tejto série, ktorá bude mať rovnakú hrateľnosť ako práve Origins či Odyssey.

Hra Assassins Creed
Zdroj: czechgamer.com

Oficiálny názov či únik?

Zahraničný portál Metro oznámil, že niekoľkým maloobchodom unikol názov skôr, než ho štúdio Ubisoft stihlo oficiálne oznámiť. Medzi ďalšími možnosťami na názov podtitulu hry boli napríklad aj Valhalla či Mjolnir.

Je teda jasné, že sa nadchádzajúci diel bude točiť okolo severskej mytológie. Avšak všetky informácie boli okamžite zanesené pod koberec, pretože Ubisoft ešte nevydal oficiálne vyhlásenie, takže by to mohlo ohroziť celý marketing a teda predaj hry.

Že sa príbeh bude zaujímať severskou mytológiu nasvedčoval aj fakt, že v ďalších hrách od Ubisoftu sme mohli nachádzať easter eggy, ktoré nám jasne naznačovali o čo pôjde. V hre The Division 2 sme mohli nájsť plagát, na ktorom bolo známe jabĺčko z hry Assassin’s Creed. Poznáme ho pod názvom Jablko Edenu a bolo na ňom napísané slovo „Valhalla“.

Assassin's Creed
Zdroj: reddit.com

Existuje aj mnoho ďalších easter eggov a fám o tom, ako sa bude volať nová hra Assassin’s Creed a kedy bude vypustená do sveta. Malo by sa jednať o rok 2020 a zopár ďalších únikov naznačuje, že sa bude jednať o mesiac február, no nie sme si úplne istí, keďže Ubisoft zatiaľ len mlčí.

Severská mytológia by mohla zaznamenať úspech, nakoľko to je veľmi debatovaná téma aj v Marvel Cinematic Universe. Mali by sme sa dočkať aj postáv ako Thor, Loki či Odin. No to všetko ukáže čas, ale sme si istí, že ďalšia časť bude naozaj stáť za to. Ďalšie informácie o hre zatiaľ nemáme, pretože všetko je diskutované ako fámy či dohady. No nová hra Assassin’s Creed bude určite stáť za to!

Myslíte si, že sa jedná o oficiálny názov? Máte radi túto sériu? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -