Revolučný projekt Dreams ešte tento mesiac dostane mód pre virtuálnu realitu

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Herné sny sa splnili

Spočiatku tohto roku sme sa dočkali neočakávaného hitu, ktorý vzišiel z vízie ambicióznych tvorcov zo štúdia Media Molecule. Do revolučného počinu Dreams sa čochvíľa pridá unikátny VR mód.

Je možné, že vám v záplave početných AAA hier novinka od spomínaných tvorcov unikla. Ide síce o PlayStation 4 exkluzivitu, avšak ani zďaleka sa jej nedostalo takej pozornosti ako napríklad neskoršiemu The Last of Us Part II, prípadne nadchádzajúcemu Ghost of Tsushima.

Každopádne, mnohí herní kritici sa zhodli v tom, že ide o výnimočný počin, ktorý hraničí s revolúciou. Autori nám prostredníctvom svojej hry umožnili vytvárať vlastné projekty. Celé príbehy, nové tituly, variácie iných hier, dokonca i krátke filmy, prípadne animované sekvencie.

Jednoducho povedané, početnej hráčskej komunite poskytli príjemné prostredie, kde môžu využiť svojho kreatívneho ducha. A aby podtrhli silu ich vývojárskej platformy, vytvorili príbehový režim nazvaný The Art’s Dream. Všetky jeho úrovne a veľmi milý príbeh bol vytvorený priamo v nástrojoch Dreams, čo je pri prítomnej kvalite úctyhodné.

Oficiálny VR mód pre Dreams prichádza

V tomto prípade je zaujímavé, že nejde iba o umožnenie hrania prostredníctvom VR setu. Media Molecule vám dovolí i vytvárať unikátne projekty, ktoré si následne ďalší hráči pozrú, prípadne zahrajú vo VR režime.

Samozrejme, niekto môže argumentovať, že využitie takéhoto módu závisí výhradne od šikovnosti a kreatívnosti hráčskej komunity, čo je do veľkej mieri pravda. Každopádne, práve hráči tvoriaci v Dreams už niekoľkokrát preukázali svoju originalitu.

Dreams VR mód
Zdroj: ign.com

Preto je viac ako pravdepodobné, že sa čoskoro v hre dočkáme mnohých zaujímavých VR projektov, ktoré za vyskúšanie stáť rozhodne budú.

Na záver upozorňujeme, že VR mód bude prostredníctvom bezplatného updatu do Dreams pridaný 22. júla 2020.

Dali ste už revolučnému projektu šancu? Presvedčí vás pridaný VR mód k tomu, aby ste sa do Dreams pustili? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov.  

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -