F1 2021 tentoraz oficiálne. Chýbať nebude príbehový mód s príznačným názvom Braking Point

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nedávny únik informácií z Microsoft Store neklamal, hra F1 2021 bola oficiálne predstavená. Vývojárske štúdio Codemasters už oficiálne patrí pod EA a spoločne nám prinášajú nový ročník hernej adaptácie kráľovnej motoršportu. Už klasicky sa dočkáme aktualizovaných súpisiek pretekárov a nových tímov vrátane Alpine a Aston Martin.

Na aké novinky sa môžeme tešiť?

Azda najočakávanejšou novinkou je príbehový mód s príznačným názvom Braking Point. Hráčov zoberie na epickú cestu naprieč šampionátmi Formula 2 a Formula 1. Režim ponúkne rivalitu na trati aj mimo nej, v spojení s ňou nesmie chýbať návrat fiktívneho pretekára Devona Butlera z F1 2019.

F1 2021
Zdroj: pkism.com

Návrat očakáva aj kariérny mód, ktorý prichádza s novým režimom pre dvoch hráčov. Pretekajte online s kamarátom, či už za rovnaký tím, alebo proti sebe. Celá sezóna a preteky budú synchronizované, no kontrolu nad nastaveniami a asistenciami bude mať každý vlastnú. Tým pádom môže co-op mód spustiť úplný začiatočník aj s profesionálom.

Kariérny mód My Team obohatí sedem ikonických pretekárov F1, niečo podobné ako Alain Prost a Ayrton Senna v F1 2019, a Michael Schumacher v F1 2020. Obohatením bude aj takzvaný Real-Season Start, ktorý hráčom umožní odštartovať sezónu v akomkoľvek bode s reálnym poradím pretekárov a konštruktérov.

V bezplatnom DLC niekedy po debute hry prídu aj tri nové okruhy – Portimao, Imola a kontroverzný Jeddah. Chýbať nebude už známy split-screen pre dvoch hráčov, možnost skrátenej sezóny a ďalšie vychytávky z predchádzajúceho ročníka.

Hra F1 2021 už toto leto

Predobjednávky Štandardnej edície a Deluxe edície sú dostupné už dnes. Predobjednávka drahšej edície vám zabezpečí trojdňový náskok prístupu k hre, sedem spomínaných pretekárov pre My Team, 18 000 PitCoins a Content Pack pre príbehový mód Braking Point. Objednávky Štandardnej edície dostanú 5 000 PitCoins a „exkluzívne itemy“.

Hra F1 2020 dorazí na všetky platformy – PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a S, PC cez Steam. Do monopostu sadneme už 16. júla 2021.

Teší vás príchod nového príbehového módu, ktorý môže imitovať režim The Journey zo série FIFA? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: ign.com, wtf1.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -