Dostane sa herný hit Fall Guys aj na mobilné zariadenia? Pre fanúšikov máme dobrú správu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hra Fall Guys na mobil – Pokiaľ aspoň jedným očkom sledujete dianie na hernej alebo Twitch.tv scéne, tak vám nemohla uniknúť hra Fall Guys: Ultimate Knockout. Titul vyšiel ešte len 4. augusta 2020 a už sa stal totálnym virálnym hitom, ktorý valcuje živé vysielania streamerov. Jeho úspech tkvie v jednoduchosti konceptu, v podstate ide o Takešiho hrad spojený s herným žánrom Battle Royale.

Hry sú svižné, vtipné, no často nervydrásajúce – za obeť padol už nejeden ovládač. To všetko v komickej animovanej forme, ktorá dáva priestor vzniku desiatkám vtipných kostýmov a kozmetických vylepšení. Titul si aktuálne môžete zahrať na konzole PlayStation 4 a na osobných počítačoch, čo je možno kameňom úrazu.

Fall Guys
Zdroj: gaming-age.com

Hra Fall Guys na mobil

Zo strany vývojárov z Mediatonic by bolo priam nezmyselné, ak by skôr či neskôr nevznikol port aj na Xbox One a Nintendo Switch. Pokiaľ obrovský boom okolo tejto hry neopadne počas najbližších mesiacov, tak by sme sa mohli dočkať aj verzie na PlayStation 5 a Xbox Series X.

Hra nie je veľkou záťažou pre hardvér, čo otvára možnosť vzniku verzie aj pre mobilné zariadenia. Žiadna mobilná verzia aktuálne neexistuje, na čo na svojich sociálnych sieťach upozorňovali aj samotní tvorcovia. Na YouTube sa totiž začali objavovať pofidérne reklamy na Fall Guys Mobile, čo dokázalo menej skúsených hráčov veľmi jednoducho oklamať.

hra fall guys na mobil
Zdroj: cajadebotin.com

Hra si však port na smartfóny priam pýta. Len sa pozrite na tie neuveriteľné čísla, ktoré dosahujú mobilné hry ako PUBG MOBILE alebo Call of Duty: Mobile. Každopádne, z Číny prichádzajú dobré správy. Twitter účet Danial Ahmad prezradil, že mobilná verzia Fall Guys: Ultimate Knockout je vo vývoji pre čínsky trh.

Čínska spoločnosť Bilibili totiž získala práva na tvorbu mobilnej verzie, ktorá by sa neskôr mohla dostať aj do digitálnych obchodov vo všetkých kútoch sveta. Dokonca by mohla vzniknúť skôr, než sa dostane aj na Xbox a Nintendo. Medzitým sa môžeme tešiť na Season 2, ktorá bude odhalená na Gamescome už 27. augusta.

Pokiaľ chcete popularitu tejto hry otestovať na vlastnej koži, na Steame si ju môžete zakúpiť za 19,99€. Hráči na PlayStation 4 ju majú počas augusta s predplatným PlayStation Plus zadarmo. Potom bude na PlayStation Store stáť rovnako 19,99€.

Tešíte sa, že sa dostane hra Full Guys na mobil? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -