Populárna hra Garry’s Mod môže dostať pokračovanie. Čo máme čakať?

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Je Garry’s Mod 2 reálny?

Jeden z najpopulárnejších herných módov na Steame všetkých čias môže konečne dostať svoj dlho očakávaný sequel. Pokračovanie úspešného Garry’s Mod na svojom Twitteri tajuplne uverejnil tvorca Garry Newman.

Je to hra (viac hra ako mód) poskladaná na upravenej verzií zdrojového kódu spoločnosti Valve, potom následne odkúpená samotným Valve a vydaná ako samostatný projekt. Garry’s Mod bol dlho, a ešte stále je, jedným z najsťahovanejším programov na Steame.

Garry's Mod
Zdroj: rockpapershotgun.com

Táto hra doteraz vyvoláva príjemné spomienky pre módovaciu komunitu, ktorú bavilo experimentovať s hračkami od Valve v rukách vlastnej réžie. Garry’s Mod umožnil tisícom hráčom vytvárať zábavné zážitky a vlastné modifikácie z oficiálnych hier ako napríklad Half-Life 2 alebo Portal.

Pri tomto móde dostanú hráči širokú škálu nástrojov a možností, z ktorých môžu vytvárať čokoľvek podľa ich nekonečnej kreativity. Hra získala na popularite ešte viac, keď sa musela spojiť aj so zdrojovým kódom Counter-Strike: Source, kvôli jej správnej funkčnosti, ako Newman v minulosti prízvukoval.

Teraz to po mnohých rokoch vyzerá tak, že pokračovanie môže byť na ceste. Aspoň to nám napovedá Newmanov príspevok na Twitteri.

Newman však uverejnený príspevok až tak úplne s pokračovaním Garry’s Modu nespája. Keď hovoril s PCGamesN, skôr tým myslel duchovného nástupcu S&box. Sandbox bol oficiálne odhalený Facepunch Studios (spoločnosťou zaoberajúcou sa videohrami, ktorú Newman vytvoril) v roku 2017, ale projekt sa zastavil už v 2019. Avšak teraz sa zdá, že súbory sú stále zálohované a ešte by sme nemali strácať nádej.

Garry's Mod
Zdroj: moddb.com

Hráči si pokračovanie žiadajú

Po obrovskom nápore a podpore fanúšikov na sociálnej sietí, ktorí boli nadšení z pokračovania Valve a Steam módovej scény, Newman uverejnil sekundárnu správu, v ktorej prejavuje nesmiernu vďaku za milé slová: „Ďakujeme za podporu,“ povedal a potom humorne dodal: „Dúfam, že nebudete sklamaní, keď zistíte, že Garry’s Mod 2 bude vytvorený iba ako IOS hra.“

Bez ohľadu na to, v akom štádiu sa Garry’s Mod 2 nachádza (alebo skôr Sandbox, ako si v prvom rade Newman želal, aby sa hra volala), je pravdepodobné, že bude ťažiť pre veľký počet nasledovníkov zábavy z originálnej verzie.

Garry's Mod
Zdroj: wallpaperaccess.com

Či si FacePunch Studios bude môcť zachovať práva na všetky klasické hry od Valve, ako využívanie nových prostriedkov a funkcií (hovoríme aj o novom Half-Life: Alyx), je ešte stále neznáme. Každý, kto sa zaujíma o potenciálny obsah hier generovaní používateľmi, by mal ale v budúcnosti taktiež sledovať aj sociálne siete samotného Newmana, kde sa vyskytuje čoraz viac zaujímavých informácií.

Tešíte sa na pokračovanie Garry’s Mod? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -