Hra Ghost of Tsushima nám ukázala svoj gameplay. Je toto kandidát na hru roka?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Najčítanejšie za 7 dní

Ghost of Tsushima gameplay

Relácia State of Play nám vo štvrtok ponúkla vyše 18 minút čisto gameplay záberov z očakávanej PlayStation exkluzivity Ghost of Tsushima. Sony tak ukázalo Ubisoftu ako má vyzerať skutočný gameplay trailer. Ide o kandidáta na hru roka?

Nádherný otvorený svet

Video nám komentovali samotní vývojári zo štúdia Sucker Punch. Ako prvé nám ukázali krásny otvorený svet, na ktorom už ale miestami badať nedostatok výkonu PS4 a museli sa robiť kompromisy. Stále ale ide o graficky vysoko nadpriemernú hru. Ostrov Tsushima budete môcť celý preskúmať napríklad na svojom koňovi.

Zaujímavým prvkom hry budú zvieratá, vietor alebo dym. Tie vám ukážu smer, ktorým sa máte vybrať. Taktiež budete môcť zbierať suroviny, ako napríklad bambusové drevo. Tie však zoberiete aj priamo z koňa. Vôbec tak nejde o nejakú rušivú činnosť. Zaujímavá je absencia minimapy, čo by pre niektorých hráčov mohlo znamenať problém. Ak už nejakú lokáciu navštívite, budete sa do nej môcť vrátiť aj pomocou fast travel.

Boj

Ako ďalšie sme boli svedkami kombatu v hre, ktorý vyzerá viac než zaujímavo. Nepôjde o nekonečné sekanie mečom, ako pri iných hrách. Stačí jeden dobre mierený útok a protivník bude ležať na zemi. Autori sa tak snažili hru spraviť čo najviac autentickú. Vašim hlavným protivníkom budú Mongoli.

Ghost of Tsushima combat
Zdroj: youtube.com

Ste fanúšikom priameho boja, alebo skôr stealthu? V Ghost of Tsushima si budete môcť vybrať. Jin (hlavná postava) môže do konfrontácie len tak bezhlavo vlietnuť a každého pozabíjať, alebo postupovať ako ghost a potichu splniť úlohu. Jin má k dispozícii rôzne poplašné granáty alebo luk. Hra mierne pripomína Assassin’s Creed, no určite nie je tak plytká, ako jej posledné diely.

Personalizácia postavy

Ghost of Tsushima vám ponúkne širokú škálu oblečenia či brnenia. Je tak len na vás, ako bude váš Jin vyzerať. Každý oblek ale poskytuje iné výhody či nevýhody, nepôjde tak len o čisto výzorovú záležitosť. Postupom času sa naučíte nové techniky, ktoré viete využiť v boji.

Ghost of Tsushima postava
Zdroj: youtube.com

Foto režim

Ako väčšina PlayStation exkluzivít, aj Ghost of Tsushima ponúkne foto režim. Ten obsahuje prvky, ktoré už poznáme z iných hier. Neviem ako vy, ale ja som napríklad ešte foto režim v žiadnej hre nevyužil. Určite sa ale nájdu takí, ktorí sa mu potešia.

Filmový režim

Autori svoju hru od jej začiatkov prirovnávajú k samurajským filmom. Ich najväčším vzorom tak zrejme bude Akira Kurosawa a jeho Sedem samurajov. Do hry tak implementovali čiernobiely režim s jemným zrnením, ktorý si budete môcť zapnúť a mať pocit, že pozeráte starý film. Hra vychádza 17. júla 2020 a my sa už nevieme dočkať.

Ghost of Tsushima filmový režim
Zdroj: youtube.com

Tešíte sa na hru Ghost of Tsushima? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -