Hra Ghost of Tsushima bola odložená. Koľko si na ňu ešte počkáme?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Hra Ghost of Tsushima sa prvýkrát objavila na E3 v roku 2018. Za hrou stojí štúdio Sucker Punch, ktoré môžeme poznať ako tvorcov populárnej série PlayStation exkluzivít InFamous. Hra je zasadená vo feudálnom Japonsku. Presnejšie na ostrove Tsushima v roku 1274, počas vojny.

Štúdio Sucker Punch sa chcelo držať reálnych udalostí, aby hráčom priniesla autentickejší zážitok. Taktiež sa štúdio snažilo o to, aby vytvorilo čo najreálnejší svet. Trailery nasvedčujú tomu, že príroda na ostrove Tsushima bude vyzerať ako reálna. Hra sa odohráva v otvorenom svete plnom malých osád, miest ale aj pevností.

ghost of tsushima
Zdroj: playstation.com

O čom vlastne hra Ghost of Tsushima je?

Vžijeme sa do kože mladého samuraja Jina Sakaia. O Jinovi sa toho zatiaľ veľa nevie, ale posledný trailer naznačuje, že sa môže jednať o príbeh pomsty. Počas svojich súbojov zisťuje, že proti silnej presile, ktorou je mongolská armáda, šancu nemá. Preto sa spája s ďalšími bojovníkmi, ktorí ho počas hry sprevádzajú. Jedným z nich je napríklad skúsená lukostrelkyňa Masako. Tá, ale aj ďalší, sa ruka v ruke postavia mongolskej armáde.

Jin sa počas príbehu čoraz viac dištancuje od klasických samurajských tradícií a techník súboja. Z Jina sa stáva niečo viac, ako len samuraj, stáva sa z neho Ghost. Jinov arzenál obsahuje klasické japonské zbrane ako katany, luky, ale aj obrnené kone, ktoré nás budú skrz ostrov Tsushima presúvať.

ghost of tsushima nature
Zdroj: playstation.com

Prečo bola hra odložená?

Dôvod určite nikoho neprekvapuje. Hra bola odložená kvôli hrozbe koronavírusu. Hovorcovia z firmy Sony sa vyjadrili, že im táto karanténa mení rozvrhyplány. Taktiež chcú hráčom poskytnúť čo najviac informácií o tom, aké ďalšie PlayStation exkluzivity nás ešte čakajú.

Kedy sa jej teda dočkáme?

Hra mala pôvodne vyjsť už 26. júna. Tento dátum bol bohužiaľ odložený až na 17. júla. Síce sa nejedná o drastické odloženie, ako to bolo napríklad u hry Doom Eternal alebo Cyberpunk 2077, ale stále by sme hru na predajniach uvítali čo najskôr.

Čo si o tom myslíte vy? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -