Hra GTA 6 je vo výrobe vývojárov štúdia Rockstar

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hra GTA 6

Podľa najnovších správ z TaxWatch UK škótske vývojárska štúdio Rockstar North usilovne pracuje na novom vlajkovom titule. Posledná časť, ako aj celá herná séria, je známa po celom svete, a tak sa dočkáme ďalšieho pokračovania. Na čo nás pripravuje hra GTA 6?

Štúdio Rockstar Games má na svojom zozname jednu z najziskovejších herných sérií vôbec. Hra Grand Theft Auto V vyšla ešte v roku 2013, ale veľmi rýchlo sa vyšplhala na popredné miesta vo väčšine rebríčkoch predajov i recenzií.

Zaujímavé informácie zo Spojeného kráľovstva

Piaty titul je dodnes veľmi obľúbeným a stále patrí medzi najhranejšie hry súčastnosti, dokonca aj 7 rokov po jej vydaní. Okrem toho má Rockstar „na krku“ množstvo ďalších finančne úspešných titulov. Zdá sa však, že aj naprie kveľkým prijímom herné štúdio neplatí veľké dane. Dôvodom je práve nové GTA.

Štúdio za obdobie 2018 – 2019 dostalo vysoké daňové úľavy priamo od daňového úradu Spojeného kráľovstva, ako odhaľujú tamojšie portály. Vývojári Grand Thef Auto a Red Dead Redemption predstavovali v tomto období až 37 % podiel daňových úľav v hernom priemysle na území Spojeného kráľovstva.

Podľa oficiálnej správy spoločnosť Rockstar požiadali o daňové úľavy v rámci aktu Video Games Tax Relief. Pred odvodmi ušetrili 37,6 milióna libier svojich peňazí, ktoré, ako bolo odhalené v dokumente pre úrady, „využijú na vývoj nasledujúceho titulu v sérii Grand Theft Auto.“ To, že hra je vo vývoji, teda môžeme považovať za potvrdené.

Gta v
Zdroj: Rockstar North

Bude GTA 6 drahšie ako herný titul RDR 2?

Posledný titul Red Dead Redemption 2 vám určite nemusím predstavovať. Hra sa zaradila do kategórie najdrahších, aké boli v minulosti vyprodukované. Niet sa čomu čudovať, vysoká úroveň kvality sa vývojárom vyvrátiť nedá a verejnosť si RDR 2 právom vychvaľuje. Očakáva sa teda, že pripravovaná herná lahôdka  GTA 6 nás vyjde na drahšie ako jej predchodcovia.

S tým, čo všetko už vieme, je čítanie takýchto noviniek pre fanúšikov hernej série určite vzrušujúce. Ak bude štúdio Rockstar pokračovať takýmto (finančným) tempom, nová hra by k nám mohla zavítať oveľa skôr.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Hrali ste niekedy GTA V? Pripravovaná novinka Grand Theft Auto 6 bude určite jednou z hier dekády, takže sa pripravte na tok nových informácii. Vaše názory na túto hernú sériu nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: taxwatchuk.org, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -