Nový Half-Life od Valve vyzerá veľmi dobre

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Hra Half-Life: Alyx vyzerá poriadne nadupane

Po viac ako 12 rokoch sa konečne dočkáme ďalšieho titulu z ikonického univerza. Nová hra Half-Life: Alyx od Valve však nebude obyčajným pokračovaním. Ide o pokus priniesť AAA titul na platformu VR a ako vidno z nového komentovaného gameplay traileru, máme sa načo tešiť. Na videu vyzerá Half-Life: Alyx poriadne nadupane a ja sám som začal rozmýšľať nad tým, že si zoženiem VR headset. Half-Life: Alyx má vyjsť 23. marca na platforme Steam.

half-life: alyx foto
Zdroj: techradar.com

Je veľmi dobré, že sa Valve rozhodlo vydať nejaký veľký titul práve na VR. Najväčším problémom pre mnoho hráčov, ktorí si chceli obstarať VR headset bol fakt, že na svete je veľmi málo kvalitných a AAA titulov určených pre VR. A keďže sa Valve rozhodlo ísť práve touto cestou, má takmer prázdny trh a minimálnu konkurenciu. Predsa len, o koľkých veľkých tituloch na VR ste počuli? Ja možno zopár.

Niektoré zábery z hry boli zverejnené ešte dávnejýir, avšak prednedávnom sme sa dočkali aj 13-minútového komentovaného videa, ktoré bližšie približuje, ako bude hra vlastne fungovať. Video komentovali zamestnanci Valve Robin Walker a Corey Peters.

Vo videu vysvetľovali aj to, že pre mnohých hráčov bude Half-Life: Alyx ich prvou hrou vo VR. Čo majú pravdepodobne pravdu, keďže ide o prvý väčší titul od známeho štúdia. Preto vraj prijali množstvo opatrení, aby pomohli nováčikom zoznámiť sa s touto technológiou, keďže strieľanie a prebíjanie vo virtuálnej realite je úplne iná káva ako na ovládači či klávesnici. Preto sa snažili na začiatok hry dať množstvo jednoduchých nepriateľov, na ktorých si hráč osvojí herné mechanizmy.

Half-Life: Alyx je určite kľúčovou hrou pre Valve. Valve týmto titulom nastavuje ďalšie smerovanie herného trhu pre virtuálnu realitu. Navyše ide o hru zo série Half-Life, ktorá je stále milovanou klasikou mnohých hráčov. Podarí sa Valve vďaka tomuto projektu priniesť viac hráčov na VR platformu? To uvidíme…

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -