Vyskúšali sme si novú hru In Sound Mind. Psychologický horor sa pohrá s vašim rozumom

Nenechajte si ujsť

Dá sa aj citlivá téma zobraziť vhodne prostredníctvom komiksu? | Denník Anny Frankovej RECENZIA

Denník Anny Frankovej RECENZIA Denník Anny Frankovej RECENZIA - Zrejme najznámejší denník, ktorý vyšiel v knižnej podobe, sa k nám teraz dostáva v podobe komiksu....

Zombie hit Vlak do Pusanu dostal veľkolepé pokračovanie | Peninsula RECENZIA

Peninsula RECENZIA Peninsula RECENZIA - Keď už máme pocit, že sme v zombie hororoch videli všetko, zrazu príde niečo ako Vlak do Pusanu. Tento nadupaný...

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Boys si ty? Otestuj sa v našom kvíze a zisti to

The Boys KVÍZ Druhá séria seriálu The Boys od spoločnosti Amazon je od minulej stredy celá vonku. Mali sme možnosť pozrieť si ďalších 8 častí,...

Apple Event predstavil dva základné modely iPhone 12 a iPhone 12 mini s najvýkonnejšími procesormi súčasnosti

Aj keď sme si museli počkať o niečo dlhšie, Apple sa už cíti pripravene a októbrový digitálny event "Hi, Speed" nám konečne predstavil vysoko...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hra In Sound Mind sa pohrá s vašim rozumom

Jednou z odhalených herných noviniek na online prezentácii PC Gaming Show bol nový titul od vývojárov zo štúdia We Create Stuff. Ich meno vám rezonovať nemusí, no na svojom konte majú pomerne úspešný mód do hry Half-Life 2 s názvom Nightmare House 2. V strašidelnom žánri stále ostávajú, no tentokrát sa už jedná o plnohodnotnú a samostatnú hru.

Hra In Sound Mind je hororovou survival adventúrou z pohľadu prvej osoby. Okrem prvej ukážky vývojári sprístupnili aj hrateľné debutové demo, ktoré sme si nesmeli nechať ujsť. Poďme si teda zhrnúť naše prvé dojmy a odhaliť dôvody, prečo si s radosťou počkáme na plnú hru.

V prvom rade musíme spomenúť, že si titul okrem vlastníkov osobných počítačov zahrajú aj hráči na konzolách budúcej generácie. Presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no hra má vyjsť začiatkom roku 2021 na PC, PlayStation 5 a Xbox One X. To, či sa zaujímavý horor objaví aj na konzolách PlayStation 4 a Xbox One, zatiaľ isté nie je. Vydanie na aktuálnej generácii herných mašín však neočakávame.

Hrateľné demo sprístupňuje pomerne veľkú časť hry, v ktorej sa zdržíte minimálne hodinu a pol, pri dôkladnejšom prehľadávaní aj dve hodiny. Odhadovanú dĺžku plnej hry zatiaľ nepoznáme, no dúfame, že nám ponúkne minimálne šesť až osem ďalších hodín hracieho času.

Kľúčovým bude príbeh

Demo nám po príbehovej stránke jemne načrtlo smer, ktorým sa hra In Sound Mind vydá. Nachádzame sa v úlohe psychiatra Desmonda Walesa, ktorý aktuálne sám potrebuje psychiatrickú pomoc. Jeho pacienti boli vystavení akejsi experimentálnej chemikálii, ktorá im spôsobila mentálne problémy hraničiace so smrťou. Podobné symptómy začína pociťovať aj naša hlavná postava.

In Sound Mind
Zdroj: Modus Games

Desmond sa túto záhadu snaží vyriešiť a vo svojej kancelárii si prehráva nahrávky zo sedení so svojimi pacientmi. Tieto nahrávky mu otvárajú dvere do mysle jeho pacientov, v ktorých bojuje s hrôzostrašnými príšerami. Demo nám ponúka cestu do spomienok pacientky, ktorá zomrela.

Hra ponúka všetky faktory, ktoré by ste v survival horore očakávali. Prehľadávate mrazivé, opustené miesta, bojujete s nadľudskými príšerami a popritom riešite všemožné puzzle sekvencie. Všetky tieto elementy dávajú novinke nádych klasických hier ako Silent Hill alebo Resident Evil.

Väčšina herného času dema sa odohrávala na miestach ako spustošená budova, strašidelné suterény, či opustený supermarket. V plnej hre navštívime množstvo diametrálne odlišných miest, keďže hra bude rozprávať príbeh “antologicky”. Prejdeme si príbehy viacerých pacientov, s ktorými prídu úplne nové lokácie, príšery, zbrane, mechaniky a unikátne puzzle sekvencie.

In Sound Mind
Zdroj: Modus Games

Survival horom so všetkým všudy

So survival žánrom prichádza aj potreba spravovania inventáru, zdravia, či šťavy baterky. Demo však ponúka zásob toľko, že zomrieť, alebo ostať v úplnej tme, je takmer nemožné. Dúfame, že tento problém v plnej verzii vyrieši možnosť zvolenia si obtiažnosti. V hororovej hre je predsa dôležitým faktorom pocit toho, že hráč nikdy nie je v bezpečí a stále mu ide o život.

Po vzore Resident Evil a iných podobných titulov potrebujete na úspešný posun vpred príbehom získavať rôzne predmety. Tie si väčšinou vyslúžite úspešným splnením všemožných puzzle sekvencií, ktorým dávame veľký palec hore. Logické hádanky sú originálne a taktiež vám nič nedarujú zadarmo. Hra vás neberie za ručičku, nad väčšinou logických puzzle častí strávite nejakú tú minútku. O to lepší pocit zadosťučinenia máte, keď nejakú z nich splníte.

Čo sa týka nepriateľov, tí vám dokážu spôsobiť paniku aj husiu kožu. Stretli sme sa hneď s niekoľkými tipmi. Niektorých sa dá obísť tichým stealth spôsobom, inokedy hra nedá inú možnosť, ako bezhlavo strieľať pred seba. Veľké nebezpečenstvo síce nepredstavujú, no vyľakať dokážu poriadne. Ich dizajn je originálny, nadpozemský, a ich sfarbenie dokonca indikuje to, či vás nevidia, spozorujú, alebo idú po vás.

In Sound Mind
Zdroj: Modus Games

Psychedelický vizuál vás pohltí

Tým sa dostávame k vizuálnej stránke, ktorá síce pobeží na konzolách budúcej generácie, no fotorealistická určite nie je. To ale vôbec nevadí, In Sound Mind prichádza s jedinečným vizuálom. Hra s farbami a svetlom je veľmi zaujímavá, ružová a fialová tu indikujú strach a prichádzajúce nebezpečenstvo. Snové sekvencie sú priam psychedelické a prechádzky mysľami pacientov naozaj stoja za to.

Element strachu okrem mrazivých lokácií a nepriateľov dopĺňajú aj šikovne situované jump-scary. Tie sú výplodmi fantázie jednotlivých pacientov, inokedy sa jedná o nečakané zjavenie sa plastových manekýnov, čo už je klišé hororových hier a filmov.

Kvalitný zvukový dizajn už len umocňuje celý zážitok. O zimomriavky naháňajúci soundtrack sa postaral hudobník The Living Tombstone, ktorý má na konte napríklad hudobný remix hororovej hry Five Nights at Freddy’s. Inak, každá nahrávka, teda príbeh, bude mať rozdielny nádych hudby.

Hororová hra
Zdroj: Modus Games

Zhrnutie

Ku koncu treba spomenúť, že vašim jediným spojencom bude záhadná biela mačka. Tá sa v demo verzii objavila hneď niekoľkokrát a podľa všetkého bude dôležitým elementom príbehu. Asi toľko k našim prvým dojmom. Dve hodiny hracieho času potvrdili, že vývoj psychologického thrilleru In Sound Mind určite treba sledovať aj naďalej. Podobných hier je na trhu síce mnoho, no cítime, že tento indie počin skrýva niečo, čo odhalí až plná verzia. Opäť sa stretneme v roku 2021.

Pokiaľ si chcete debutové demo vyskúšať na vlastnej koži, neváhajte a klikajte na tento odkaz. Systémové požiadavky nie sú náročné, hru rozbehne aj staršie železo.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Prvá ukážka na Disney rozprávku Raya a posledný drak odhaľuje nádherný fantasy príbeh

Ste pripravení? Štúdio Walt Disney Animation Studios prináša po Ľadovom kráľovstve 2 (2019) svoj ďalší animovaný film. Tým bude Raya a posledný drak (Raya...

Dá sa aj citlivá téma zobraziť vhodne prostredníctvom komiksu? | Denník Anny Frankovej RECENZIA

Denník Anny Frankovej RECENZIA Denník Anny Frankovej RECENZIA - Zrejme najznámejší denník, ktorý vyšiel v knižnej podobe, sa k nám teraz dostáva v podobe komiksu....

Rýchla rota Chipa a Dala dostane hraný film na Disney+. Kedy začne natáčanie?

Chip a Dale film Rýchla rota (Rescue Rangers) je zrejme jednou z najviac ikonických animovaných sérií, ktoré sme sledovali ako deti. Veď komu z nás...

Vieme, koľko častí ešte dostane séria Rýchlo a zbesilo. Navždy ju ukončí dvojdielny film

Séria Rýchlo a zbesilo počas rokov Filmová séria Rýchlo a zbesilo nám prináša radosť a zábavu už od roku 2001. Za svoju dobu pôsobenia prešla...

Bruce Willis je späť ako John McClane zo Smrtonosnej pasce?! – RESTART #8

Herec Bruce Willis je späť ako John McClane, Michael B. Jordan prechádza z Marvelu do DC a hra League of Legends prichádza na mobily. Rýchly...