Dočká sa legendárna hra Mafia 2 remasteru? Čo všetko tomu nasvedčuje?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Posledným dielom v tejto skvelej sérii bola hra Mafia 3, ktorej sme sa dočkali koncom roka 2016. Hra bohužiaľ nedostala dobré recenzie. Pravdepodobne za to môže to, že sa hry chytilo iné štúdio. Metascore pre Mafiu 3 je 62, čo sa už berie ako podpriemerná hra.

Ďalšieho poriadneho pokračovania sme sa odvtedy nedočkali. Čoho sa ale môžeme dočkať, je potenciálny remake Mafie 3 a dokonca aj Mafie 2, ktorá sa stala srdcovkou pre mnohých hráčov. Kde je remake pre Mafiu 1 síce nikto nevie, ale určite by sme ho všetci uvítali.

Definitívne edície

Na thajskom portáli Taiwan Digital Game Rating Committee, ktorý sa zaoberá tým, že triedi hry do vekových kategórií, sa objavili dva nové tituly. Jedná sa o definitívne edície, ktoré môžu znamenať dve veci. Buď sa dočkáme remasterovanej verzie oboch hier, alebo pôjde o edíciu, v ktorej dostaneme celú hru a všetky vydané DLC.

hra mafia 2 remaster
Zdroj: tech4gamers.com

 

Detektívna práca na Twitteri

Ako som už dávnejšie spomínal, pred fanúšikmi je vždy ťažké udržať niečo v tajnosti. To isté platí aj teraz. Na Twitteri sa objavil príspevok, ktorý ukazuje už zaregistrované mená týchto edícií. Presnejšie sa jedná o Mafia II: Definitive Edition, ktorá vyjde pre PC, Xbox One a PS4 a o Mafia III: Definitive Edition, pre ktorú platí to isté.

Obe hry boli zaregistrované firmou Take-Two Asia, vydavateľom pre obe hry sa znova stane 2K Games a developerom je štúdio Hangar 13, ktoré pracovalo na hre Mafia 3.

S remastermi sa tento rok roztrhlo vrece

Za zmienku tiež stojí, že sme sa tento rok dočkali už 2 remasterovaných hier. Resident Evil 3 sa opäť vrátil s novým dizajnom a budoval na tom, čo sa v Resident Evil 2 (2019) tak veľmi ľuďom páčilo. Taktiež si o pár dní budeme všetci môcť zahrať remake Final Fantasy 7.

Final Fantasy 7 remake
Zdroj: syfywire.com

Prednedávnom sme sa dozvedeli aj to, že sa Saints Row The Third taktiež dočká remasterovanej edície. Tá vyjde na PC, PS4 a Xbox One. Je tu ale jeden háčik. Jedná sa o grafické prerobenie, ale hra beží stále na rovnakom engine. To teda znamená, že hra bude na PS4 a Xbox One bežať maximálne na 30 FPS. Jediným spôsobom, ako hrať na vyšších FPS, je ju hrať na PC, kde tento lock nie je.

Akákoľvek výhovorka na to, aby som si znova mohol zahrať Mafiu 2, je pre mňa dobrá správa sama o sebe. Na tento remaster sa teším a dúfam, že to neskonči rovnako, ako keď vyšla Mafia 3, a že sa štúdio Hangar 13 skutočne posnaží a ponechá v Mafii 2 všetko, čo ju robilo tak dobrou.

Plánujete si tieto remaky zakúpiť? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -