Minecraft Dungeons dostane prvé DLC behom budúceho mesiaca

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Diablo v háve Minecraftu

Štúdio Mojang je známe tým, že jeho autori v dávnych dobách (rok 2011) vydali jeden „nenápadný“ sandbox titul s názvom Minecraft. Z vizuálne plytkého projektu sa stal obrovský hit s miliónmi aktívne hrajúcich hráčov, a teda svojou popularitou hravo prekonával najväčšie AAA projekty tej doby. Teraz však jeho slávu prebrala hra Minecraft Dungeons.

Úspech survival hry s bohatou faunou i flórou, ktorý umožňoval prežívať nespočetné dobrodružstvá, bojovať s protivníkmi a stavať takmer čokoľvek bol tak veľký, že práva naň zakúpil Microsoft za astronomickú sumu dvoch a pol miliárd amerických dolárov.

Preto sa snáď nikto nečudoval, že po tejto akvizícii došlo k vytvoreniu množstva takzvaných spin-off počinov. Medzi ne môžeme počítať napríklad epizodickú sériu od zaniknutého, i keď podľa nie až tak dávnych správ sčasti znovu obnoveného, štúdia Telltale Games. Najnovším experimentom je hra Minecraft Dungeons, ktorý je Diablom aj pre najmladšie ročníky.

Hra Minecraft Dungeons – bojuj a prežívaj! 

Ak náhodou máte skúsenosti s legendárnymi prvými dvomi dielmi série Diablo, viete približne, čo vám Minecraft Dungeons ponúkne. Samozrejme, bolo by scestné očakávať krvavé kobky, démonický soundtrack, ponurú atmosféru, ktorá akoby vypadla z opisov Lovecrafta, prípadne brutálne súboje s pekelnými stvoreniami najrôznejších proporcií. To v tejto variácii nenájdete.

Každopádne hrateľnosť skladajúcu sa z prieskumu lokácií, bojovania a zbierania vybavenia, ktoré hráčovi prepožičiava rôzne schopnosti a zvyšuje jeho silu, už Minecraft Dungeons ponúka. Všetko je ale prispôsobené pravidlám a zasadeniu kockového univerza, kde namiesto pekelníkov sekáte do kostlivcov, Creeperov, či Endermanov.

Základná kampaň je pritom pomerne krátka (s dobrým tímom ju pokoríte do piatich hodín), avšak novinka stojí primárne na vysokej znovuhrateľnosti a výzve vyšších obtiažností, kde sa dočkáte nielen cenných achievementov, ale i toho najlepšieho a najefektívnejšieho lootu.

Minecraft Dungeons
Zdroj: Róbert Herda

Nové DLC nás vezme do zeleňou obrastenej džungle 

Podľa slov autorov možno očakávať tri unikátne misie, ktoré nás prevedú zalesnenou oblasťou. Nepôjde o žiadnu inováciu v rámci hrateľnosti. Predsa len ide o menšie rozšírenie a nie obrovskú expanziu v štýle o Víne a krvi. K tomu si pochopiteľne môžete pripočítať nové zbrane, brnenia a artefakty, ktoré ozvláštnia akčnú hrateľnosť.

Vzhľadom na zasadenie DLC je názov Jungle Awakens viac ako príhodný. Žiaľ, o cenovke sme aktuálne nič nepočuli a presného dátumu sme sa rovnako nedočkali. Musíme sa preto uspokojiť s prehlásením, že rozšírenie vyjde v priebehu júla 2020.

Naplánované je i druhé DLC, ktoré ponesie názov Creeping Winter a hoci o ňom zástupcovia štúdia Mojang nič podstatné nepovedali, nie je ťažké vytušiť, do akej lokácie sa v ňom pozrieme.

Mali ste už možnosť vyskúšať Minecraft Dungeons na vlastnej koži a zaujíma vás Jungle Awakens DLC? Nezabudnite nám dať vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie.

Zdroj: eurogamer.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -