Toto sú naše PRVÉ DOJMY z hry Nioh 2. Dokáže konkurovať hrám zo série Dark Souls?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

S hrou Nioh 2 trávim momentálne svoj voľný čas. V hre som strávil zhruba 10 hodín, za ktoré som stihol prejsť prvé 3 príbehové misie a zatiaľ všetky vedľajšie misie. Ako sa mi teda hra Nioh 2 hrá?

Už od začiatku je všetko po vašom

Nioh 2 sa môže pýšiť detailným vytváraním postáv. V tomto menu v pokoji strávite aj hodinu vylaďovaním každého detailu na svojej postave, ktorá vás bude sprevádzať do konca hry. Hneď ako ste so všetkým spokojný, hra vás hodí do rýchleho tutorialu, ktorý podľa mojich skúsenosti pomerne dosť vynecháva.

Tutorial skončil, základy už máme, teraz si len vybrať misiu. Hra Nioh 2 ponúka mapu, kde si vyberáte aktivity. Na výber dostanete časom napríklad kováča, ktorý vám vyrába zbrane. Prvá misia vás okamžite pohltí krásnou atmosférou. Hneď po skončení úvodného videa, ktoré taktiež vyzerá lepšie ako v predošlej hre, sa vydáme na cestu skrz japonskú dedinu, napadnutú vojakmi a aj Yokai démonmi.

Nioh2 screenshot 3
Zdroj: Michal Sliusar

Tu zažijeme prvýkrát súbojový systém. Ten sa líši od predošlého Nioh iba pár mechanikami. Jednou z tých najvýraznejších je takzvaný Burst Counter. V Nioh 2 hráme totiž za postavu, ktorá je taktiež posadnutá démonom, ale je schopná svoje sily ovládať. Pri tomto protiútoku využijeme silu nášho Yokaia.

Ak váš nepriateľ začne svietiť na červeno, naskytne sa príležitosť na zasadenie poriadneho úderu. Háčik v tejto mechanike je ten, že ak ho miniete, alebo jednoducho zle protiútok načasujete, bude nás to stáť značnú časť života. Burst Counter je skvelý spôsob ako potrestať bežných nepriateľov, ale rovnako aj bossov. Jedná sa o veľmi riskantný ťah, ktorý nás ale bohato odmení.

Nioh2 screenshot 2
Zdroj: Michal Sliusar

Zbrane, brnenia a postoje

Podobne ako v predošlom Nioh je pokračovanie plné zbraní. Každá zbraň ma 3 typy postojov. Vysoký slúži pre najsilnejšie rany, ale ukráti vás o najväčšie množstvo Ki, čo je niečo podobné stamine. Nízky postoj je pravý opak vysokého a stredný je zlatý stred medzi nimi. Používaním zbraní dostávame body, ktoré slúžia na vylepšenie bojových techník s dotyčnou zbraňou.

Nioh2 screenshot
Zdroj: Michal Sliusar

Hra Nioh 2 je plná odmien. Takmer z každého nepriateľa dostávame rôzne zbrane, predmety na jednorazové použitie a kusy oblečenia. Celé Nioh 2 je postavené na pomalom, ale uspokojivom vylepšovaní vašej postavy. Všetky mechaniky hry používate za účelom optimalizovania vašich schopností, zbraní a oblečenia. Na internete sa už objavuje kvantum rozličných buildov.

Ako sa mi teda Nioh 2 hrá?

Ako fanúšik Dark Souls série som šiel do Nioh 2 s tým, že hra pre mňa nebude ničím nová. Mechaniky už predsa poznám z predošlých hier. Veľmi som sa mýlil. Nioh 2 je niečo celkom iné a vlastné.

Súbojový systém je priam dokonalý a už po prvých súbojoch mi bolo jasné, že sa mám ešte veľa čo učiť. Po prvej misii som vedel, že chcem viac, aj napriek neustálemu umieraniu. Žiadna smrť mi neprišla byť neférová a vždy bola chyba v tom, čo som spravil ja a nie hra.

Nioh2 screenshot 4
Zdroj: Michal Sliusar

Aj po 10 hodinách mám stále pocit, že som hru zďaleka celú ešte nespoznal. Neviem sa dočkať, kedy sa do nej znova vrhnem. Celú recenziu môžete očakávať v priebehu pár dní.

Skúsili ste si Nioh 2, alebo to ešte len plánujete? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -