Planéta opíc sa dočká výbornej hry, ktorá nám odhalí príbeh medzi Úsvitom a Vojnou o planétu opíc!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hra o Planéte opíc? Áno, prosím!

Ešte len pred nedávnom sme vám písali, že Batman od Telltale Games dostane druhú hernú sériu. Neubehol ani tak dlhý čas a my máme pre fanúšikov ako hier, tak aj filmov ďalšiu výbornú novinku. Trilógia o Planéte opíc sa skončila výborným filmom a teraz táto séria ožije v hernej podobe. Bola totižto oznámená hra Planet of the Apes: Last Frontier! Táto príbehovka sa bude odohrávať medzi udalosťami Úsvitu planéty opíc a Vojnou o planétu opíc. Na výrobe hry sa podieľa štúdio The Imaginarium Studios, ktorého spoluzakladateľom je sám Andy Serkis (Cézar). Toto štúdio je samozrejme zamerané na „Motion Capture“ technológiu, pomocou ktorej sú ako filmy, tak aj táto hra vytvorené.

Príbeh bude tvorený našimi rozhodnutiami

Hra sa bude naozaj podobať projektom od Telltale – bude mať viac koncov a celé to bude o našich rozhodnutiach, ktoré budú formovať príbeh a koniec hry. Pôjde o cinematickú adventúru, teda niečo ako hratelný film. Nedočkáme sa však žiadneho otvoreného sveta, prehľadávania alebo logických hádaniek. Pôjde čisto o priamočiaru príbehovú hru, ktorú si však môžeme prejsť aj viac krát – vždy s iným koncom. Práve preto bude trvať iba niečo okolo troch hodín. Môžeme sa však tešiť na intenzívny zážitok, rovnako, ako tomu bolo aj pri filmoch.

Kedy sa hry dočkáme?

Zahrať si budeme môcť za obe strany konfliktu – či už za opice, alebo ľudí. Žiadne postavy z filmov sa v hre neobjavia, pôjde o oddelenú frakciu opíc, ktorá sa schováva pred vojnou. Zima ich však donúti zísť do údolia, ktoré ovládajú ľudia. Životy postáv sú teda iba v našich rukách a o ich osudoch rozhodneme my. Oficiálny dátum vydania hry zatiaľ nepoznáme, no vieme, že si ju budeme môcť zahrať už túto jeseň. Planet of the Apes: Last Frontier vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Možno sme filmový portál, ale neobyčajný. Určite vám teda na túto hru teda pripravíme recenziu. O akýchkoľvek novinkách ohľadom hry vás budeme hneď informovať!

ZDROJIGN

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -