Hra o tróny v inom šate
Seriál Hra o tróny je stále veľmi populárny a zároveň je jedným z najobľúbenejších seriálov v histórii. Videlo ho nespočetne veľa ľudí, jeho hlášky sa preniesli do každodennej komunikácie a ikonické postavy poznajú už aj tí, ktorí nevideli ani jednu epizódu. Nechýbalo však málo, a seriál by vyzeral úplne inak. Autor knižnej série, z ktorého vznikol seriál Hra o tróny, zvažoval aj možnosť urobiť z neho animovaný seriál.
Hra o tróny prišla na obrazovky na kanáli HBO v roku 2011. Vtedy ešte nikto netušil, akým hitom sa seriál stane. Rozrástol sa na osem sérii, ktoré dokonca predbehli aj rovnomennú knižnú predlohu. Počas celého svojho vysielania vyhral seriál 59 cien Emmy a mnoho iných ocenení.

Animovaný seriál Hra o tróny
Aj keď sa seriál už skončil, stále okolo neho behajú rôzne mýty a teórie a môžete si ho stale pozrieť na platforme HBO+. Novinku momentálne prináša fanúšikovská stránka Los Siete Reinos, ktorej tvorcovia si všimli starý príspevok na nástenke autora kníh – Georga R.R. Martina. Pod ním mu jeden z fanúšikov zanechal komentár s otázkou, či niekedy premýšľal o tom, že by zo svojej knižnej série Pieseň ľadu a ohňa (do ktorej zapadá aj prvá kniha Hra o tróny) spravil animovaný seriál. Na to Martin odpovedal:
„Áno. Často. V skutočnosti, jedna z najväčších dohôd, ktorú som však odmietol pred HBO, bola od veľkého tvorcu animovaných seriálov. Zvláštne je, že som mohol tú ponuku vziať… Bol som nerozhodný… až kým sa niekto, s kým som sa mal stretnúť ohľadom tejto ponuky, neukázal na obede, ktorý sme si dohodli. Neskôr sa mi ospravedlnili… no nezodpovednosť z ich strany ma presvedčila o odmietnutí ponuky.“
Animovaný seriál Hra o tróny je skutočne zaujímavý nápad. Ak by sa HBO neobrátilo na autora s veľkým budgetom a ponukou, ktorá sa neodmieta, mohli sme vidieť tento príbeh v úplne inom šate, než ako ho poznáme dnes. Asi tomu tak však nemalo byť a zdá sa, že aj Martin je šťastnejší so svojím konečným rozhodnutím.
House of the Dragon
Jeho univerzum bude pokračovať v ďalšom hranom seriáli na HBO – House of the Dragon, ktorý bude prequelom k originálnej sérii. Bude sa odohrávať niekoľko rokov pred seriálom Hra o život a zameria sa na históriu House Taragaryen.
Páčila by sa vám animovaná verzia seriálu? Dajte nám vedieť vaše názory do komentárov.
Zdroj: screenrant.com