Hra Pokémon Unite bude našim League of Legends pre mobilné telefóny a Nintendo Switch

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nintendo a The Pokémon Company usporiadali po vzore iných spoločností a herných vývojárov svoju vlastnú online prezentáciu s názvom Pokémon Presents. Riaditeľ spoločnosti The Pokémon Company Tsunekazu Ishihara síce neoznámil herné pokračovanie hlavnej série, no predstavil iný, nemenej zaujímavý titul.

Nová predstavená hra Pokémon Unite bude verziou League of Legends pre všetkých fanúšikov sveta Pokémon. Presne tak, ich najnovší herný titul nesie obľúbený žáner MOBA, v ktorom sa proti sebe postavia dva tímy po päť hráčov. Tešiť sa môžeme na všetko, čo poznáme z hier ako League of Legends, Dota 2, Heroes of the Storm a ďalších žánrových titulov.

hra pokémon Unite
Zdroj: androidauthority.com

Hra Pokémon Unite je novým MOBA titulom

Desať hráčov, dva tímy, tri linky a jeden víťaz. O hre sme sa toho síce nedozvedeli veľa, no z prvých záberov môžeme usúdiť, že pôjde o klasickú MOBA hru. Tá bude samozrejme okorenená známymi Pokémonmi, nad ktorými v hre prevezmeme kontrolu. Menovite sa môžeme tešiť napríklad na Pokémonov ako Pikachu, Charmander, Squirtle, Bulbasaur, Machop, Snorlax, Ghastly, Talonflame, Clefairy, Stufful a Riolu.

Všetkých týchto sme videli v ukážke, pričom môžeme predpokladať, že uvidíme aj ich evolúcie. Časom ich nepochybne bude potvrdených a predstavených aj viac. Zatiaľ sme sa nedozvedeli ani približný dátum vydania, takže aj na ten si ešte budeme musieť počkať.

Čo nám ale oznámené bolo, je cenovka. Hra Pokémon Unite bude „free to start“, čo je ekvivalentom Nintenda pre free-to-play. Podobne, ako všetky ostatné MOBA hry, aj táto bude úplne zadarmo. V hre sa však samozrejme bude nachádzať množstvo ciest, ako budú môcť hráči utratiť svoje reálne peniaze. Mikrotransakcie, kozmetické úpravy a ďalšie platené veci, podobne ako v hre Pokémon Go.

Zahráme si na viacerých platformách

Tou najpozitívnejšou správou je fakt, že si novinku zahráme hneď na niekoľkých platformách. Menovite sú to Android, iOS a Nintendo Switch. Hráčov nepochybne poteší aj podpora funkcie cross-play, ktorá povolí kamarátom hrať bez ohľadu na to, či si vybrali mobilný telefón alebo konzolu Switch.

Nakoniec by sa patrilo spomenúť, že o vývoj hry sa stará vývojárske štúdio TiMi Studios. To spadá pod gigantickú čínsku obchodnú spoločnosť Tencent, ktorá má dnes prsty v celom videohernom priemysle. TiMi Studios majú na konte úspešné mobilné tituly ako Call of Duty: Mobile alebo Arena of Valor, takže sa hra nachádza v správnych rukách.

To je zatiaľ všetko, čo o očakávanej novinke Pokémon Unite vieme. O všetkých nových informáciách vás budeme včas informovať.

Zdroj: androidauthority.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -