Nová RPG hra zo sveta League of Legends príde na PC aj konzoly. Kedy si titul Ruined King zahráme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nové tituly od štúdia Riot Games

Vývojárske štúdio Riot Games ešte donedávna stálo za jediným herným titulom, okolo ktorého si vybudovalo všetku slávu. Dnes je League of Legends jednotkou MOBA žánru a od vydania v roku 2009 sa štúdio nepustilo do žiadneho iného projektu. To sa zmenilo minulý rok, kedy do League of Legends implementovali (mini)hru Teamfight Tactics. Tá sa tešila takej obľube, že sa skôr či neskôr dostane samostatne aj na systémy Android a iOS.

Vo svojom vytvorenom svete ostali aj kartovou hrou Legends of Runeterra, ktorá je okrem osobných počítačov dostupná aj na smartfóny. A samozrejme nemôžeme zabúdať na tohtoročnú novinku Valorant, ktorej FPS žánrom sa odklonili od ich doterajšej práce.

Zrazu majú na ruke hneď niekoľko projektov a v najbližších rokoch sa určite nechystajú zastaviť, keďže chystajú ďalších 5 herných titulov. League of Legends: Wild Rift bude dlhé roky žiadaná konzolová a smartfónová verzia League of Legends. Otvorené testovanie beta verzie si Európa užije už v decembri.

Fanúšikovia simulátorov dostanú LoL Esports Manager, v ktorom sa chytíme úlohy manažéra ešportového tímu. Bližšie nepredstavené hry sú Project L a Project F. Jedna z nich bude bojovkou na štýl Mortal Kombat alebo Street Fighter, druhá bude kombinovať akčný, role-playing a hack and slash žáner. Teda niečo ako séria Diablo.

Hra Ruined King: A League of Legends Story

Tým sa dostávame k poslednému oznámenému titulu s názvom Ruined King: A League of Legends Story. Pôjde o ďalší spin-off zo známeho sveta Runeterra, o ktorý sa postará dcérske vydavateľstvo Riot Forge. Hra bola prvýkrát oznámená na akcii Game Awards 2019 a tešiť sa môžeme na vôbec prvý single-player od Riotu.

Jedná sa o ťahové RPG, ktoré by do tohto žánru mohlo priniesť novú základňu hráčov. Samotný vývoj má na starosti štúdio Airship Syndicate, ktoré má na konte napríklad titul Darksiders Genesis. Nový cinematický trailer odhalil, že vydanie je naplánované na začiatok roka 2021.

Hráči budú môcť ovládať skupinku postáv známu z League of Legends vrátane Miss Fortune, Illaoi, Brauma, Yasua, Ahri a Pykea. Príbehovo sa pozrieme na túto partiu postáv, ktorá sa vydá na cestu z prístavu mestečka Bilgewater až na prekliatu pôdu Shadow Isles. Tam ich už čaká veľká hrozba menom Ruined King, ktorého môžete vidieť na samom konci ukážky.

„Ruined King je skvelý spôsob, ako rozšíriť svet Runeterra pre úplne nových hráčov, ako aj pre našich oddaných fanúšikov League of Legends, “ uviedla šéfka Riot Forge Leanne Loombe. „Ruined King bude prvou hrou pre jedného hráča, ktorá prinesie svet LoL na konzoly aj PC.“

Ťahový RPG titul Ruined King teda príde na systémy Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One a PC prostredníctvom Epic Games Store. Neskôr bude dostupný aj bezplatný upgrade pre hráčov na konzolách PlayStation 5, Xbox One X a Xbox One S.

Zaujala vás hra Ruined King: A League of Legends Story, alebo nie ste fanúšikmi ťahových RPG? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -