Sherlock Holmes: Chapter One sa pozrie na začiatky britského detektíva. Kedy môžeme novú adventúru očakávať?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Frogwares pokračuje v predošlých úspechoch

Vývojárov z ukrajinského štúdia Frogwares môžeme považovať za expertov v rámci adventúrnej tematiky. Od roku 2002 nám prinášajú videoherné zážitky, ktoré adaptujú, prípadne vytvárajú nové, prípady najlepšieho detektíva na svete. Sherlock Holmes: Chapter One by nás malo zaviesť na počiatok jeho fenomenálneho príbehu.

V ušiach vám budú pravdepodobne rezonovať najviac dve hry. Crimes & Punishments a The Devil’s Daughter, pričom oba tituly prišli s niekoľkými prípadmi, ktoré musel slávny detektív vyriešiť, no a nakoniec sa spojili v jednu ucelenú dejovú líniu. Šlo o tradičné adventúry, ktoré boli miestami okorenené o akčnejšiu pasáž v podobe mini-hier, prípadne dobre známych QTE (quick time event).

Primárne ste však vypočúvali svedkov, hľadali stopy, vytvárali súvislosti a snažili sa o úspešné vyriešenie kriminálnej zápletky. Taktiež je vhodné upozorniť na to, že ste mohli dospieť k nesprávnym záverom a tým pádom poslať za mreže nevinného človeka, čo vám dovolí iba máloktorá hra.

Sherlock Holmes: Chapter One je začiatkom všetkého

Je pomerne náročné niečo vyčítať z dostupnej ukážky, ktorá nepredstavuje žiaden gameplay. Ide o klasický reveal trailer zobrazujúci iba niekoľko pasáží vytvorených v engine hry, teda nie samotnú hrateľnosť.

Každopádne, zaujímavo zatiaľ pôsobí existencia Sherlockovho spoločníka. Nie je tak úplne isté, či ide o doktora Watsona, a dokonca sa zdá, že by sme sa mohli dočkať imaginárneho elementu počas hrania. Minimálne prvý trailer to hneď niekoľkokrát naznačuje, avšak z takto krátkeho predstavenia nemôžeme nič s istotou prehlásiť.

Sherlock Holmes: Chapter One
Zdroj: playstationlifestyle.net

Z textového popisu sme sa dozvedeli, že počas hrania Sherlock Holmes: Chapter One budeme preskúmavať ostrovný svet. Ten je podstatne exotickejší, než pochmúrne a chladné ulice Londýna. Ostrov navštívime po smrti matky a krátko po nešťastnej udalosti zistíme, že obyvatelia skrývajú tajomstvo a zrejme odhalíme veľký kriminálny komplot.

To sú všetky informácie, s ktorými sa musíme aktuálne uspokojiť. Koncept hry sa javí atraktívne a preto ešte s radosťou dodávame, že novinka od ukrajinského Frogwares k nám dorazí v roku 2021. Vyjde pritom na širokú škálu platforiem.

Okrem počítačov sa môžu pripraviť majitelia konzol PlayStation 4, Xbox One a taktiež budúci vlastníci ich nadchádzajúcich generácií. Záverom dopĺňame, že na osobných počítačoch by mala byť novinka distribuovaná prostredníctvom Gog.com, Steamu a i Epic Games Store. Z časovej exkluzivity teda strach mať nemusíte.

Tešíte sa na herný prequel, ktorý zmapuje dobrodružstvá mladej verzie svetoznámeho detektíva z Británie? Inými slovami, budete aj naďalej sledovať vývoj Sherlock Holmes: Chapter One? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: YouTube.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -