Počuješ zvuk, utekaj! Hra Song of Horror sľubuje v novom traileri veľa desivých momentov

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po úspešnom desení hráčov na PC sa hra od španielskeho vývojára Protocol Games rozšíri na nové platformy. Najnovší trailer odhalil príchod hororovky Song of Horror na konzoly PlayStation 4 a Xbox One28. mája 2021, čo je určite skvelá správa pre všetkých fanúšikov kvalitných jumpscarov.

Príbeh sa začína záhadným zmiznutím uznávaného spisovateľa Sebastiana P. Hushera spoločne s jeho rodinou. Jeho redaktor pošle v obavách na miesto činu asistenta, no ten bohužiaľ zmizne tiež. Hlavné postavy sú preto donútené vyriešiť únik záhadnej entity po svojom, ale hra inšpirovaná franšízami Resident Evil a Silent Hill  nebude vôbec prechádzka ružovou záhradou.

Trailer k hororovej survivalovke Song of Horror:

Najnovšia gameplayová ukážka ti ponúkne pohľad do deja hry a uvidíš jej základné mechanizmy. Na výber máš medzi trinástimi rozličnými postavami, pomocou ktorých musíš riešiť rôzne nevysvetliteľné záhady. Tieto udalosti sú podnietené tajomnou hudobnou skrinkou a ostáva len na tebe, či uspeješ a zaženieš zlú entitu ohrozujúcu život tvojej postavy.

Hra je zaujímavá hlavne tým, že v nej nijakým spôsobom nebojuješ. Áno, presne tak. Namiesto bojov so zbraňami alebo inými predmetmi je tento herný štýl nahradený utekaním a skrývaním sa pred rôznymi monštrami.

Trailer Song of Horror
Zdroj: 3rd-strike.com

Entita „The Presence“ sa prispôsobuje hráčovým rozhodnutiam

Desivá démonický sila, ktorá sa v hre nazýva „The Presence„, vie naozaj nevídané veci. Okrem toho, že dokáže hráčov riadne vystrašiť, sa nezabúda ani prispôsobovať ich akciám a rozhodnutiam.

Zaujímavosťou je aj možnosť trvalej smrti, čo znamená, že smrť každej postavy je definitívna. Ak je zabitých príliš veľa postáv, hráč môže stratiť postup a bude musieť reštartovať kapitolu. Aj smrť jednej postavy je však už dosť zlá, pretože každý z 13 vyšetrovateľov má jedinečné interakcie s objektmi a indíciami, ktoré odhaľujú ďalšie podrobnosti o príbehu. Preto radím každé rozhodnutie zvážiť a logicky premyslieť.

Staronová hororovka z tretej osoby ti teda ponúkne cibrenie mysle rôznymi hlavolamami, pri ktorých si vieš odomknúť aj veľa špeciálnych miestností. Pomalé a napínavé tempo hry je teda zaručené a či sa rozhodneš zahrávať so smrťou už ostáva na tebe.

Páčil sa ti nový gameplay trailer k hororovej hre Song of Horror? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -