Netflix a Naughty Dog pokope! Čo má očakávaná hra The Last of Us 2 spoločné so seriálom The End of the F***ing World?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Kreatívny riaditeľ herného štúdia Naughty Dog menom Neil Druckmann nám odhalil zaujímavý zdroj inšpirácie na vývoj očakávaného pokračovania The Last of Us 2. Druhá časť sa samozrejme bude odohrávať po udalostiach z originálneho titulu, ktorý uchvátil svet v roku 2013. Na svetlo sveta sa originálna hra dostala spolu s úžasnými ohlasmi, ktoré chválili skvelý storytelling a príbeh. Od vtedy sa z nej stal najviac-oceňovaný herný titul všetkých čias, k čomu prispeli aj rekordné predaje a tržby. Štúdio Naughty Dog malo v rukách masívny hit a logicky sa tak rozhodlo spraviť pokračovanie.

Zdroj. wccftech.com

Hra The Last of Us 2 a jej inšpirácia

Dlho očakávané pokračovanie bolo ohlásené ešte v decembri roku 2016, kedy sme sa dozvedeli niečo málo o zasadení príbehu. Momentálne očakávame, že hra vyjde niekedy budúci rok, no informácie sú naozaj obmedzené. Vieme zatiaľ len to, že dej sa bude odohrávať päť rokov po udalostiach z originálu a hlavnou postavou bude už úplne dospelá Ellie.

Dostupné informácie o hre nám sľubujú smrteľný a temný tón, vďaka čomu nás prehlásenie kreatívneho riaditeľa Neila Druckmanna o to viac prekvapilo. Ako sa dozvedáme, čierny komediálny seriál od Netflixu s názvom The End of the F***ing World je veľkou inšpiráciou hry a jej príbehu. V čom presne sa teda môžu tieto dva projekty tak veľmi podobať? Druckmann k tomu povedal toto:

„Na Netflixe je šou menom The End of the F***ing World – ktorá je skvelo napísaná, zahraná a ešte k tomu nepredvídateľná. Pri vývoji The Last of Us 2 nás nepochybne inšpirovala. Samozrejme, v rámci dialógu.“

Druhá séria seriálu The End of the F***ing World
Zdroj: helenspeyer.co.uk
Zdroj: popsugar.com

Ak ste ešte tento temný komediálny seriál nevideli, stopercentne vám ho odporúčame. Predsa len, je dosť možné, že onedlho už bude oznámená druhá séria. Na prvý pohľad by sa vám mohlo zdať, že dialóg, aký sa nachádza v The End of the F***ing World sa do post-apokalyptického sveta nehodí. Podľa nás však bude nepredvídateľný a extrémne zvláštny, čo v takomto prostredí ponúkne skvelý kontrast. Tipujeme, že Druckmann odkazuje práve na niečo podobné. Tak či onak, všetko sa dozvieme už budúci rok, pričom môžeme očakávať, že koncom 2018 budeme mať množstvo nových informácií.

Hrali ste pôvodný The Last of Us a videli ste už seriál The End of the F***ing World? Prekvapilo vás prehlásenie, že očakávané herné pokračovanie si našlo práve takúto nepravdepodobnú inšpiráciu? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -