NETFLIXOFFOstatné

Hra The Walking Dead sa nakoniec dočká svojho konca! Kto ju dokončí?

Minulý mesiac svet obletela správa, ktorá nepotešila takmer žiadneho milovníka príbehových hier. Ako sme vám aj my dali vedieť, herné štúdio Telltale Games navždy zatvorilo svoje brány. Zapríčinil to finančný krach, kvôli ktorému vo filme ostalo len 25 zamestnancov z 250. Títo zamestnanci tam ostali iba kvôli tomu, aby dokončili hru Minecraft: Story Mode pre Netflix. Otázkou však bolo, ako dopadne hra The Walking Dead: The Final Season, ktoré je aktuálne rozrobená a zatiaľ stihli vyjsť iba dve epizódy zo štyroch. Pôvodne mal príbeh Clementine ostať otvorený a nedokončený, no Telltale nakoniec prehlásil, že sa snaží o dokončenie finálnej série. Ako to teda bude?

the final season recenzia

Zdroj: wall.alphacoders.com

Koncom septembra sme sa dočkali tohto prehlásenia, ktoré nám dalo aspoň malú nádej:

“Ahojte všetci, máme pre vás novinky ohľadom The Walking Dead. Hneď niekoľko potencionálnych partnerov vyjadrilo ich záujem pre pomoc k dokončeniu finálnej série. Ešte dnes síce nemôžeme nič sľubovať, no aktívne pracujeme na riešení, ktoré by nám dovolilo dokončiť epizódy 3 a 4 a v nejakej forme ich vydať. Medzitým, epizóda 2 vyjde už zajtra na všetkých platformách tak, ako to bolo plánované. Veríme, že na všetky vaše ďalšie otázky budeme mať odpovede čo najskôr.”

Hra The Walking Dead uzrie svojho konca!

Dôležité však je, že sa štúdiu Telltale Games naozaj podarilo nájsť partnerov, ktorí im s dokončením série pomôžu. Našimi záchrancami sú tak Skybound Games, ktorí prostredníctvom Twitteru oficiálne prehlásili, že uzavreli dohodu s Telltale na dokončení posledných epizód. Celú situáciu potvrdil aj samotný otec The Walking Dead, Robert Kirkman na Comic Cone v New Yorku. Práve on je totižto zakladateľom Skybound Entertainment, pod ktorú patrí aj Skybound Games. Nakoniec dodal krásnu, no zároveň smutnú vetu: “Nemôžeme stratiť Andrewa Lincolna (Rick Grimes) a Clementine v jednom a tom istom roku”.

Máme to teda potvrdené – Štúdio Skybound Games dokončí náš obľúbený príbeh v spolupráci s originálnymi developermi z Telltale Games. Pôvodne mali posledné dve epizódy vyjsť 6. novembra a 18. decembra, no na tak skoré dátumy môžeme určite zabudnúť. Zatiaľ teda nevieme, kedy budeme hru môcť dohrať. O akýchkoľvek nových informáciach vás budeme ihneď informovať!

Zdroj: bgr.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  OFF

  Tričká, kryty či šálky. Baby Yoda je výborným darčekom na Vianoce.

  Ostatné

  Ako dopadol Viedenský Comic Con 2019 a kedy organizátori chystajú ďalšie podujatie?

  OFFOstatné

  Skvelá zľava na konzolu PlayStation 4 a hry trvá už len pár dní

  OFFOstatné

  Veľký výpredaj: Získajte takmer 30 % zľavu na PlayStation 4 počas Black Friday

  Pridaj komentár