Hra Valorant vychádza už v lete. Štúdio stojace za hitom League of Legends nám predstavilo ich novinku

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Nedávno sme vás informovali o nových screenshotoch, ktoré sa objavili na Twitteri. Dnes už oficiálne vieme, o čom bude hra Valorant a kedy ku nám príde. Ako táto hra obstojí na trhu, kde v tomto odvetví dominuje CS:GO Overwatch?

Stane sa Valorant novým CS:GO?

Mnoho ľudí považuje Valorant za CS:GO killer. Áno, určité prvky z CS:GO sa v hre Valorant nájdu. Ako napríklad to, že sa budeme musieť vedieť spoľahnúť aj na náš vlastný aim. Rovnako, ako aj to, že na začiatku každého kola si musíme nakúpiť zbrane, výbavu a hlavne schopnosti, ktoré nám nie sú vopred dané.

Klasický zápas sa hrá celý na jednej mape a princípom kola je dnes už známe Search & Destroy, ktoré môžeme poznať z Call Of Duty alebo z CS:GO, kde je tento mód asi najpopulárnejší. Dokonca, ak prežijeme kolo, naša aktuálna zbraň nám ostane aj v novom kole. Tu už sa ukazuje dôvod, prečo ľudia toľko prirovnávajú Valorant ku CS:GO. Je očividné, čím sa Riot Games inšpirovali.

Reveal_Window_VALORANT-1
Zdroj: Riot Games

Tímy pozostávajú z piatich hráčov, pričom každý ovláda iného hrdinu. Hrdinovia sa líšia dizajnom a hlavne ich schopnosťami. Predstavme si tieto schopnosti ako tie v Overwatch.

Valorant ponúka jedinečné postavy a mapy

Riot Games síce neprezradili detaily týkajúce sa príbehu hry, ale vieme, že postavy vo Valorant sa nenachádzajú v žiadnej, doposiaľ nimi vydanej hre. Dočkáme sa ich pri vydaní až 10. Pre výhru nám nebude stačiť iba dobrá postava, ktorá ma najlepšie schopnosti. Musíme sa naučiť jednotlivé zbrane používať, aby sme mohli využiť ich plný potenciál. Takmer každá zbraň zabije protivníka jednou ranou do hlavy, takže sa pripravme na rýchle súboje.

O akých zbraniach sa presne bavíme? Znova sa to dá prirovnať ku CS:GO. Hra ponúkne pištole ako sidearms, 2 SMG, 2 brokovnice, 4 automatické a poloautomatické pušky (dokonca aj vlastné AK-47), 2 sniperky, 2 LMG a na záver jeden nôž (áno, s nožíkom v rukách bežíte rýchlejšie). Na toto všetko bude jedného dňa Riot Games ponúkať aj skiny.

valorant-project-gameplay-reveal-trailer
Zdroj: Riot Games

Taktiež sa dočkáme príbehu aj ku mapám. Mapy pripomínajú tie klasické 3-lane, aké znova poznáme aj z CS:GO. Je jednoduché sa na nich zorientovať a to aj preto, že je presne vyznačené, kde sa aký bomb site nachádza. Jednoduchosť máp nie je nič zlé, ak sa pozrieme napríklad na Dust 2 (populárna mapa zo série hier Counter Strike), zistíme, že je taktiež jednoduchá. Samozrejme, nie je to až tak priamočiare, aj Dust 2 si prešla mnohými zmenami, kým sa stala akou je.

Kedy a ako si Valorant zahráme?

Hra Valorant vychádza už v lete 2020 a presný dátum bude stanovený neskôr. Vieme taktiež, že Riot Games plánuje Betu. Tej by sme sa mohli dočkať v najbližších mesiacoch a samozrejme vás o nej budeme informovať.

Valorant vás nebude stáť nič, pretože hra bude free-to-play. To ale znamená, že hra Valorant bude pravdepodobne plná mikrotransakcií. Budeme dúfať, že tie budú čisto kozmetické ako v Overwatch alebo CS:GO. Na záver dodám skvelú správu. Riot Games chce dosiahnuť dostupnosť pre čo najväčšie publikum a preto Valorant pobeží aj na pomerne zastaralých počítačoch. Minimálne parametre sú 4GB RAM, procesor i3 a minimálne Intel HD 3000. Tieto parametre by sme našli v niektorých počítačoch starých približne aj 10 rokov.

Chystáte sa vymeniť vašu kompetitívnu FPS za nový Valorant? Ja samozrejme ostanem pri CS:GO, ale určite dám Valorantu šancu. Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -