Hra Valorant sa tento mesiac dočká beta verzie. Ako si ju môžete zahrať aj vy?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Najnovšie správy od štúdia stojacím za League Of Legends, Riot Games potvrdilo, že hra Valorant sa už tento mesiac dočká beta verzie. O akú betu sa jedná a čo všetko so sebou prinesie?

Dostať prístup ku hre Valorant nie je tak jednoduché

Hra Valorant bola ohlásená pri streame na počesť 10. výročia League of Legends. Vývojári na streame prezradili koncept hry a aj celú premisu. Pre tých, čo o tejto hre ešte nepočuli, jedná sa o kompetitívnu FPS onlinovku, v ktorej hráme za rôznych hrdinov. Niečo na štýl Counter Strike: Global OffensiveOverwatch.

valorant closed beta
Zdroj: riotgames.com

Určite odporúčame prečítať si náš článok, kde sme Valorant hlbšie rozoberali. Vráťme sa ale naspäť ku naplánovanej bete. Beta bude spustená iba v určitých regiónoch, medzi ktoré patrí Kanada, USA, Európa, RuskoTurecko. Prečo sa Riot Games rozhodlo spustiť túto betu iba v týchto kontinentoch? Dôvod nebol potvrdený, ale je veľmi pravdepodobné, že im plány narušil koronavírus.

Ako sa ku hre dostať?

Riot Games potvrdilo, že je potrebné mať založený účet na ich webe. Jeho vytvorenie vás nebude stáť nič. Ďalšou podmienkou je prepojenie Riot Games účtu s Twitchom. Od 7. apríla (oficiálny dátum spustenia bety) je potom nutné sledovať každý jeden stream vývojárov. Na týchto streamoch sa budú rozdávať kľúče ku hre samotnej.

Keďže sa jedná o takzvanú uzavretú betu, kľúč ku hre nedostane len tak niekto. Tie budú posielané prevažne influencerom v hernom odvetví, medzi ktorých patria napríklad YouTuberi, Twitch streameri alebo redakcie.

Reveal_Window_VALORANT-1
Zdroj: riotgames.com

Pre tých, čo sa ku kľúčom nedostanú, budeme prinášať všetky novinky o hre. Keďže sa ku hre dostanú noví ľudia, budeme počuť množstvo názorov a môžeme si spraviť presnú predstavu o hre. Hra Valorant sa dočká otvorenej bety v lete tohto roku a hra bude celkom zadarmo. Samozrejme, bude obsahovať mikrotransakcie, ktoré boli potvrdené ako kozmetické úpravy pre postavy a zbrane.

Tešíte sa na Valorant tak, ako my? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -