Hráči zúria. Herné štúdio okašlalo hráčov a za nový obsah chce stovky eur

Nenechajte si ujsť

Vývojári Escape from Tarkov podviedli hráčov

Herní vývojári neustále vymýšľajú spôsoby, ako z hráčov vytrieskať peniaze navyše, no tím z Battlestate Games tomu teraz nasadil korunu. Developeri z Ruska pri svojej akčnej vlajkovej lodi Escape from Tarkov predstavili novú špeciálnu edíciu, ktorá stojí 250 eur a obsahuje prvky pay-to-win. Okrem toho tiež do hry zavádza nový mód PvE, v ktorom hráči budú môcť spojiť sily a bojovať proti počítaču.

Práve nový herný mód medzi hráčmi vzbudil veľké vášne. Prídavok je totiž dostupný exkluzívne pre novú edíciu a majitelia predchádzajúcej edície Edge of Darkness, ktorá stála 100 €, nový mód neobsahuje. Hráči to vnímajú ako podvod, keďže súčasťou Edge of Darkness edície bol aj Season Pass, a teda prístup k všetkým budúcim vydaným DLC. To sa však nestalo a vývojári si za rozhodnutím stoja.

Člen ruského vývojárskeho tímu Daniel Mavlyuberdinov vysvetľuje, že nový mód nie je DLC. „To že všetci chcete, aby to bolo DLC, neznamená, že ním aj je. Je to nový herný režim predstavený pre novú edíciu hry.“ Majitelia 100-eurovej edície Edge of Darkness si môžu nový mód zakúpiť za ďalších 95 € plus daň. To pomerne pochopiteľne viedlo k ostrej kritike na Discorde aj na sociálnych sieťach, na čo vývojársky tím zareagoval svojsky. Obmedzil komunikáciu.

Dostanú konkurenciu

Vývojári napokon na tlak hráčov zareagovali a majiteľom Edge of Darkness edície nový mód sprístupnili na 6 mesiacov zadarmo. Spoločne s ním tiež dostanú viaceré bonusy ako napríklad unikátne oblečenie či možnosť bezplatne preskočiť denné questy. Ani s týmto riešením však hráči nie sú príliš spokojní, keďže nový mód bude dostupný len dočasne a nakoniec im bude zablokovaný.

Podobný podvod na hráčoch sa ruským vývojárom môže vypomstiť. Escape from Tarkov čoskoro dostane veľkú konkurenciu v podobe akčnej MMORGP Arena Breakout, ktorá už 8. mája vstupuje do uzavretého beta testovania.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -