Česká hra Kingdom Come: Deliverance dostane hranú adaptáciu, pôjde v šľapajach Zaklínača

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hraná adaptácia hry Kingdom Come: Deliverance

Server Variety informuje o skvelých správach pre Česko a vlastne aj celý svet. Česká hra Kingdom Come: Deliverance dostane hranú filmovú alebo seriálovú adaptáciu. Hlavou celého projektu je Erik Barmack, bývalý šéf medzinárodných originálnych titulov v Netflixe. Hraná adaptácia vznikne v spolupráci so štúdiom Warhorse Studios, ktoré sídli v Prahe a jeho zakladateľmi sú Dan Vávra (Mafia, Mafia II) a Martin Klíma.

Kingdom Come: Deliverance je RPG titulom zasadeným do stredovekého Česka. Jedná sa o jeden z najväčších žánrových projektov, keďže samotnej hry sa predalo viac ako tri milióny kópií. Teraz stredoveké lúky a háje Česka navštívime na filmovom plátne alebo v podobe televízneho seriálu, jeho forma zatiaľ nebola určená. Produkciu má na starosti Barmack spolu s riaditeľom štúdia Warhorse Studios Martinom Frývaldským.

Kingdom Come: Deliverance zdarma
Zdroj: ign.com

Ďalší zahraničný projekt

Zároveň sa nejedná o jediný projekt, ktorému sa Barmack v poslednom čase upísal. Koncom septembra sme vás informovali o tom, že filmovú adaptáciu dostane aj videoherná séria Yakuza. Tú vytvorí Barmack v spolupráci so štúdiom Sega. Vybral si teda dva zahraničné projekty, jeden český a jeden japonský, k čomu sa vyjadril nasledovne:

„Úžasné svety mimo USA, ktoré sú relevantné miestom, ale majú regionálnu a globálnu popularitu, ktorú streamovacie spoločnosti hľadajú, keď sa stávajú čoraz globálnejšími.“

yakuza film
Zdroj: goombastomp.com

 

Dalo by sa povedať, že Kingdom Come: Deliverance pôjde po vzore populárneho Zaklínača na Netflixe, ktorého už čoskoro čaká druhá séria. Tiež sa jednalo o spočiatku hernú a knižnú sériu, ktorá sa teraz teší ešte väčšej popularite vďaka seriálovej adaptácii. Literárna a videoherná séria Zaklínač rovnako nepochádza zo Spojených štátov, jej autorom je poľský spisovateľ Andrzej Sapkowski.

„Je obzvlášť zaujímavé, že videohry so silným príbehom, ako napríklad „The Witcher“ a „Kingdom Come: Deliverance“, sú jedinečne adaptovateľné, a miestne ale globálne naraz.“

Dodal Barmack. Samozrejme najväčším rozdielom medzi Zaklínačom a Kingdom Come: Deliverance je fakt, že česká hra nemá žiadne fantasy alebo nadprirodzené elementy, v podstate sa jedná o stredoveký simulátor. Frývaldský tvrdí, že na začiatku produkcie ich odmietali veľké vydavateľstvá práve kvôli tomu, že každý chce vo svojich hrách kúsok mágie. Oni naopak ponúkali hru, kde začínate ako kováčov syn, môžete sa stať akýmsi hrdinom, ale nikdy nebudete kráľom.

Prajete si, aby sa hraná adaptácia hry Kingdom Come: Deliverance objavila na filmovom plátne, alebo skôr v seriálovej podobe? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -