V dielni Disney sa vraj vyvíja hraný film Na vlásku. Uvidíme princeznú Rapunzel a Flynna v novom rozprávkovom príbehu?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pamätáte si ešte na animovaný film Na vlásku, ktorý nám pred desiatimi rokmi prinieslo štúdio Disney? V ňom sme si mohli pozrieť dobrodružný príbeh princeznej Rapunzel a odvážneho Flynna, v ktorom samozrejme nemohol nechýbal ani šťastný koniec.

Hlavným postavám svoje hlasy prepožičali herci Mandy Moore a Zachary Levi. Film bol pre Disney obrovským úspechom, pričom si do dnešných dní dokázal zarobiť rozprávkových 592 miliónov, čo na začiatku minulej dekády predstavovalo obrovský balík peňazí.

film na vlásku
Zdroj: decider.com

Vyvíja sa v dielni Disney hraný film Na vlásku?

Na vlásku môžeme považovať za taký animovaný film, ktorý ešte v čase svojej slávy určil smer súčasnej éry počítačovej animácie pre animované filmy od Disney. A môžeme povedať, že úspešne, lebo na tej istej báze fungovali aj iné úspešné série Ralph Rozbi-to alebo Ľadové kráľovstvo.

Disney aj v posledných rokoch pracovalo na budovaní značky Na vlásku. Od momentu, čo sme si mohli Rapunzel užiť v animovanej podobe, sa v rozprávkovej dielni pracovalo na niekoľkých ďalších projektoch. V roku 2017 nám tvorcovia priniesli animovaný film Na vlásku: Príbeh pokračuje. Ešte v tom čase sa okrem toho začalo pracovať na prvom animovanom seriáli Na vlásku. V oboch spomínaných dielach sa objavili aj pôvodní herci.

Či sa však objavia aj v hranom filme zatiaľ netušíme. V určitých smeroch vieme povedať, že 39-ročný herec Zachary Levi je na takúto úlohu už trochu starý. Preto mu odporúčame ostať v DCEU, kde sa mu podarilo dokonalo zapadnúť. Ak sa bavíme o herečke Mandy Moore, tá je aj vo veku 35 rokov stále krásna, ale pravdepodobne taktiež pristará na stvárnenie princeznej Rapunzel.

film na vlásku
Zdroj: collider.com

Dočkáme sa filmu založeného na pôvodnej predlohe od bratov Grimmovcov?

Akým smerom sa bude poberať príbeh filmu nevieme, ale na výber je niekoľko možností. Okrem toho nám tvorcovia z dielne Disney prezradili, že pripravovaný projekt Na vlásku bude premiérovať v kinách a nie na streamovacej platforme Disney+.

Takýto krok dáva logiku, nakoľko je jasné, že hraný film Na vlásku bude lákadlom a do kín zavítajú celé rodiny. Už teraz sa dá predpokladať, že si film dokáže bez problémov zarobiť viac ako 1 miliardu dolárov.

Oživiť niektoré rozprávkové klasiky do animovanej podoby, z ktorej sa neskôr stane živý film, nie je pre štúdio Disney nič nezvyčajné. Najbližšie nás čaká hraná adaptácia rozprávky Mulan (1998), ktorá bude od originálu značne odlišná. Namiesto muzikálu sa totiž dočkáme akčného filmu.

Bude podľa vás hraný film Na vlásku ďalším úspechom, ktorý si Disney pripíše na svoj bohatý zoznam? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -