Hriešny tanec by sa mal dočkať pokračovania, vráti sa aj Jennifer Grey ako Baby?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kto nevidel kultovú klasiku Hriešny tanec z roku 1987, akoby ani nežil. V hlavnej úlohe sa vtedy predviedol dnes už zosnulý herec Patrick Swayze, ktorého môžete okrem iného poznať aj z filmov ako Duch alebo Bod zlomu. Sekundovala mu Jennifer Grey, dnes už 60-ročná, prevažne seriálová herečka.

V roku 2004 vznikol film Dirty Dancing: Havana Nights, u nás známy jednoducho ako Hriešny tanec 2, ktorý sa zaoberal udalosťami pred pôvodným filmom. Grey si svoju úlohu síce nezopakovala, no vrátil sa Swayze ako tanečný inštruktor Johnny Castle. Druhý film nikdy nedosiahol kvalít a kultového statusu toho originálneho, no všetko nasvedčuje tomu, že nikdy nie je neskoro.

hriešny tanec
Zdroj: vanityfair.com

Chystá Hriešny tanec návrat do kín?

Herečka Jennifer Grey by si totižto mala zahrať a zároveň byť výkonnou producentkou v zatiaľ nepomenovanom tanečnom filme od štúdia Lionsgate. Bližšie detaily ohľadom filmu sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva, no známe informácie napovedajú tomu, že by sa mohlo jednať o pokračovanie klasiky z roku 1987.

Prvým faktom je samotné štúdio Lionsgate, ktoré aktuálne vlastní práva na túto filmovú sériu (v roku 2004 vyprodukovali film Hriešny tanec 2). Ďalej tomu nahráva fakt, že by sa film mal odohrávať v 90. rokoch, čo by korešpondovalo s časovou líniou série. Prvý film bol zasadený do roku 1963, pričom od premiéry ubehlo 33 rokov. Postava Frances „Baby“ Houseman (Jennifer Grey) by teda žila v roku 1996 a mala by 50 rokov.

hriešny tanec
Herečka Jennifer Grey kedysi a dnes; Zdroj: prozeny.cz

Scenár majú na starosti scenáristi romantickej drámy Five Feet Apart a hororu Kliatba kvíliacej ženy, oboch z roku 2019. Bližšie informácie zatiaľ nepoznáme, no o všetkých novinkách vás budeme včas informovať. Je veľká škoda, že hlavná hviezda filmu už nie je medzi nami – sledovať návrat Jennifer Grey do jej úlohy bez Swayzeho bude veľmi emotívne.

Na koniec treba spomenúť, že neuveriteľne úspešný hit 80. rokov Hriešny tanec má na konte aj Oscara. Zlatú sošku si vyslúžil za najlepšiu originálnu pieseň „(I’ve Had) The Time of My Life„, ktorá vymetá tanečné parkety dodnes.

Veríte, že by pokračovanie Hriešneho tanca dokázalo zaujať aj bez Patricka Swayzeho? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -