Naozaj si budeme môcť na Netflixe zahrať hry? Revolúcia zábavného priemyslu je na dosah!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Hry na Netflixe

Len pred malou chvíľou nás rozrušili a úprimne mierne vzrušili nové správy. Tie informovali o tom, že streamovacia služba okrem filmov a seriálov ponúkne aj hry. Skutočnosť je ale trochu iná. Ako sa ukazuje, napríklad taký Minecraft: Story Mode od spoločnosti Telltale Games naozaj príde na Netflix a bude nás od neho deliť len jeden klik! Užívateľská skúsenosť to ale bude o niečo iná, ako by sme predpokladali. Kde sa teda ukrýva pravda? Ak teda hry na Netflixe v blízkej budúcnosti nebudú, ako to, že na ňom nájdeme Minecraft? Nech sa páči, tu je objasnenie!

hry na netflixe
Zdroj: techradar.com

Trochu inak, ako to vyzerá

Všetci sa môžeme upokojiť a sadnúť si. Nie, Netflix naozaj nebude streamovať hry (v blízkej budúcnosti). Zástupca Netflixu potvrdil, že päť-dielna adaptácia hry Minecraft: Story Mode dorazí na službu túto jeseň. Upresnil však, že nemáme očakávať plnú hru, ale „interaktívny rozprávačský príbeh.“ Tým nadviaže na zatiaľ veľmi limitované interaktívne videá, ktoré už teraz môžeme nájsť na Netflixe.

Nebudte sklamaní, toto sú práve naopak skvelé správy. Netflix už v minulosti experimentoval s interaktívnymi videami, no väčšinou boli veľmi obmedzené a zamerané na deti. Je dobré vidieť, že spoločnosť sa nebojí vkročiť do úplne nového sveta, ktorý im potenciálne priláka mnoho zákazníkov. Aj pre nás je to dobré. Ak si Netflix všimne úspech, firma bude určite viac investovať do podobných projektov a postupom času sa tak možno naozaj dočkáme priameho streamovania hier!

Spoločnosť Telltale Games povedala, že rozhodnutie priniesť Minecraft: Story Mode na Netflix už na jeseň ich nadchla. Vyzerá to tak, že medzi ľuďmi obľúbené firmy si budujú pozitívny vzájomný vzťah, ž čoho sa môžeme tešiť! Ich ďalšia spolupráca stvorí napríklad príbehovú hru Stranger Things:

„Sme nadšení z toho, že vám môžeme potvrdiť vývoj Telltale hry založenej na Stranger Things, ktorú vydáme na konzole a počítače o niečo neskôr.“

stranger things dostane hru od štúdia telltale games

Ako to vyzerá, medzi Telltale Games a Netflixom sa vytvára plodná pracovná spolupráca. Čo si o tom myslíte vy? Veríte, že jedného dňa z toho môže vzniknúť skutočné streamovanie videohier cez Netflix? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -