Watch Dogs, Tomb Raider a desiatky ďalších hier úplne zadarmo počas karantény. Ako ich získať?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Keďže sa nedá stále pozerať iba filmy a seriály, prečo nestráviť jeden večer hraním? Pre spríjemnenie karantény nám developeri ponúkli hry zadarmo. Ako to funguje? Jednoducho, stačí mať účet na týchto launcheroch (ktoré už pravdepodobne v počítači aj máte), kde si hru pridáte do knižnice. Tieto hry vám aj po skončení akcie ostanú v knižnici a vy si ich môžete zahrať kedykoľvek chcete.

Watch Dogs

Skvelá akčná adventúra s prvkami RPG a stealth, ktorá vyšla v roku 2014, je momentálne zadarmo na Epic Games Store. Za hrou stojí herné štúdio Ubisoft, ktoré už dlhé roky prináša pokračovania série Assassin’s Creed. Watch Dogs je celé o hackovaní. Celé Chicago, kde sa dej hry odohráva, je zapojené do virtuálnej siete. Tá slúži na kontrolu obyvateľov a taktiež na celkové ovládanie mesta.

Ocitneme sa v koži Aidena Pearca, ktorý sa po strate člena jeho rodiny púšťa na cestu pomsty. Medzi jeho najsilnejšiu zbraň patrí jeho mobil, cez ktorý sa na ctOS dokáže dostať. Keďže je všetko pripojené na ctOS, Aiden sa dokáže nabúrať do telefónov, kamier a dokonca aj do dopravy a využiť to vo svoj prospech.

watch dogs
Zdroj: ubisoft.com

Samozrejme máte k dispozícii bežné zbrane a množstvo vozidiel. Hra taktiež ponúka multiplayer a minihry. S hrou Watch Dogs je jednoduché stráviť dlhé hodiny. Hra je postavená na formáte, ktorý už poznáme z predošlých Ubisoft hier. Takže ak vám v minulosti padli do oka hry ako Assassin’s Creed alebo Far Cry, bude sa vám Watch Dogs hrať rovnako skvelo.

Hra je dostupná zadarmo na Epic Games Store, kde je momentálne ďalšia akcia na hru The Stanley Parable. Keď už tam budete, prečo rovno nezobrať obe?

Tomb Raider

Remake slávnej série Tomb Raider, ktorú mnohí poznáme z detstva. Hra vyšla v roku 2013 a treba uznať, že graficky sa stále pomerne drží. Stretneme sa s úplne novou Larou Croft, ktorá je na jej prvej expedícii. Pri tragickej havárii sa Lara ocitne na ostrove, kde už začína explorácia. Tento ostrov ponúka kvantum pokladov a secretov.

Tomb Raider je klasická TPS, ktorá má aj vlastný parkour systém. Niečo podobné ako v sérii hier Uncharted. K dispozícii máme aj zbrane, ktoré si časom vylepšujeme. Najzaujímavejšou zbraňou je samozrejme luk. Ten sa dá použiť na tiché zabíjanie, ale využitie nájde aj pri rôznych puzzle. Tých ma hra plno, keďže puzzle segmenty patria ku Tomb Raider sérii.

tomb raider
Zdroj: pcgamer.com

Hra je dostupná na platforme Steam, kde je v akcii taktiež aj spin-off Tomb Raider série, Lara Croft and the Temple of Osiris.

Steam taktiež ponúka indie hru Goat of Duty

Goat of Duty je arénová strielačka, kde miesto vojakov hráme za kozy. Jedná sa o multiplayerovo zameranú hru, ktorá síce nie je tak celkom esportový titul, ale na krátku zábavku s priateľmi vám poslúži.

CD Projekt a ich hry zadarmo

Za zmienku stojí aj stránka gog.com, ktorá posledné dni ponúka rôzne retro hry. Na výber je skutočne mnoho. Všetky tieto hry sú už optimalizované na moderný hardware, takže nebudete mať žiaden problém ich spustiť.

Celý zoznam hier nájdete tu:

Na mobilné tituly sa taktiež nezabudlo.

Pre tých, ktorí nemajú prístup ku počítačom, sa objavili aj rôzne iOSAndroid tituly. Všetky hry zadarmo sú dostupné v obchodoch ako App Store alebo Google Play. Tu už prikladáme celý zoznam momentálne dostupných titulov.

iOS:

Android:

Na záver dodáme, že hry denne pribúdajú, takže sa oplatí sem-tam pozrieť, či náhodou niečo nepribudlo.

Plánujete si niečo zo zoznamu zahrať? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: Gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -