Do hraného Aladdina zložia piesne títo dvaja oscaroví páni!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Kto sa postará o hudobnú stránku nového hraného Disney filmu Aladdin?

Disney momentálne začína novú vlnu svojich filmov. Oficiálne totižto začali prerábať všetky svoje klasiky do hraných verzií. Kniha Džungle bola prvá a nasledovala Kráska a Zviera. Ktoré filmy budú ďalšie? Tento rok sa ešte dočkáme Macka Pú vo filme Christopher Robin, no a neskôr ešte príde Dumbo, Aladdin, Leví Kráľ, Peter Pan, Mulan a Snehulienka a Sedem Trpaslíkov. Poďme teda k princovi na lietajúcom koberci.

Aladdin by mal prísť v máji 2019, no a projekt už je vo výrobe. O réžiu sa stará Guy Ritchie (Krycie meno U.N.C.L.E., Sherlock Holmes). Mena Massoud si zahrá Aladdina, Naomi Scott princeznú Jasmínu a Will Smith bude Genie. Poďme ale teraz na to hlavné. Kto sa postará o hudobnú stránku filmu? Ten istý človek, ktorý stál aj za animovanou verziou, teda skladateľ Alan Menken (rovnako ako pri filme Kráska a Zviera). No a síce sa vo filme obavia aj ikonické piesne, tak ako pri Levom Kráľovi, aj tu sa dočkáme pár nových.

Benj Pasek a Justin Paul
Benj Pasek a Justin Paul; Zdroj: wrti.org

No a postará sa o nich duo, ktoré si momentálne iba chodí po zlaté sošky. Pesničkári Benj Pasek a Justin Paul, známi predovšetkým vďaka piesňam z oscarového hitu La La Land budú práve tí, ktorí do tohto hraného filmu prinesú v hudbe niečo nové. Obaja už stihli vyjadriť svoje nadšenie z účasti na tomto projekte, a rovnako sú v úplnom úžase, že mohli spolupracovať práve s Alanom Menkenom. O koľko nových piesní sa postarali? O dve. Je teda jasné, že milovníci ikonických skladieb sa budú tešiť viac.

Po novej piesni z Levieho Kráľa je toto teda druhá správa ohľadom prípravy nových piesní do prerábok Disneyho klasík. Je to nepochybne skvelá správa, keďže nikto nebude chcieť sedieť na úplne rovnakom filme. Kniha Džungle teda vyšla, rovnako to platí aj o Kráske a Zvierati. Sme teda veľmi zvedaví, ako sa bude dariť ostatným, vrátane tuto Aladdina.

Tešíte sa na hraného Aladdina? Ste radi, že duo z La La Landu sa postará o nové piesne? Máte radi animovaný film? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -