Huawei predstavuje fitness náramok Band 6 s nadštandardne veľkým displejom a vylepšenými funkciami

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Bratislava, 26. apríla 2021 – Spoločnosť Huawei uvádza na trh najnovší prírastok do rodiny inteligentných náramkov Band. Ultraľahká novinka nesie meno Huawei Band 6 a ponúkne dlhú výdrž batérie, pokročilé monitorovanie zdravia a množstvo športových režimov.

Displej, aký by ste od náramku nečakali

Nový náramok prichádza s revolučným 1,47-palcovým AMOLED FullView displejom, ktorý sa stará o ostrý obraz v každej situácii a je výborne čitateľný aj na priamom slnku. V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami je displej väčší až o 48 percent. Pomer obrazovky k telu sa tiež pozoruhodne zlepšil a dosahuje 64 percent. Vďaka svojej veľkosti je displej prehľadnejší a zobrazí viac údajov naraz. Výrobca myslel aj na pohodlné ovládanie – obrazovka totiž umožňuje “skrolovať” prstom nahor a nadol, doľava a doprava, rovnako ako pri používaní smartfónu.

Nabíjanie raz za dva týždne

Zariadenia Huawei sú roky známe výbornou výdržou na jedno nabitie a aj najnovší fitness náramok pokračuje v tejto tradícii. Huawei Band 6 sa môže pochváliť výdržou až 2 týždne, čo je pozoruhodné najmä v kontexte výrazne väčšieho displeja. Novinka navyše podporuje rýchle nabíjanie pomocou magnetickej nabíjačky. Jedno päťminútové nabíjanie zabezpečí až dva dni výdrže batérie za bežných podmienok používania.

Huawei Band 6
Zdroj: Huawei

Osobný manažér zdravia

Novinkou je celodenné monitorovanie hladiny kyslíka v krvi (SpO2). Túto funkciu majú na starosti optimalizované hardvérové moduly, založené na vylepšenej technológii Huawei TruSeenTM 4.0 a novom inteligentnom algoritme úspory energie. Zdravie postráži aj funkcia alarmu, ktorý sa automaticky spustí, keď hladina kyslíka v krvi klesne pod optimálnu hodnotu. Band 6 tiež umožňuje nepretržité sledovanie srdcového rytmu, rovnako ako monitorovanie spánku, stresu či menštruačného cyklu v reálnom čase. Dokáže tiež upozorniť používateľa, ak je jeho tep príliš vysoký alebo príliš nízky.

Ideálny pre športovcov a športovkyne

Vylepšenia sa dočkali aj športové funkcie. Kým predchodca Band 4 ponúkal sledovanie údajov pre 9 športov, nový Huawei Band 6 podporuje až 96 tréningových režimov. Z toho 11 režimov, vrátane behu v interiéri a exteriéri, jazdy na bicykli či skákania na švihadle, obsahuje profesionálne sledovanie údajov.

Náramok využíva cvičebný algoritmus Huawei TruSportTM, ktorý slúži na hĺbkovú analýzu odmeraných dát. Výsledkom je rozbor údajov, na základe ktorého náramok prostredníctvom prepojenej aplikácie ponúkne návrhy na zlepšenie tréningu.

Pri športových aktivitách náramok na zápästí takmer nepocítite – jeho hmotnosť je len 18 gramov. Telo náramku je vyrobené z polyméru, vystuženého sklenenými vláknami a jemnou povrchovou úpravou kovovej textúry. Silikónový remienok je nielen mimoriadne ľahký, ale aj šetrný k pokožke.

Huawei Band 6
Zdroj: Huawei

Cena a dostupnosť

Huawei Band 6 je na Slovensku v predaji od 23. apríla u maloobchodných predajcov. Začiatkom mája ho do ponuky zaradí aj operátor O2, od júla spustí predaj náramku aj Orange. Na výber bude z troch farebných prevedení: Graphite Black, Amber Sunrise a Sakura Pink. Novinku kúpite v cene od 59 eur.

Zdroj: TS Huawei

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -