Zabudnite na Apple. Nový Huawei Matebook 14 je lepší a lacnejší

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Huawei Matebook 14 dostane značné vylepšenie grafického procesora, pričom cena laptopu ostáva i naďalej na rovnakej úrovni.

Spoločnosť oznámila aktualizáciu a 14 nm procesoru bude sekundovať grafický čip NVIDIA GeForce MX350.

Novinka od NVIDIA bola na trh uvedená ešte len vo februári, ale ako môžeme vidieť, spoločnosti sa na spolupráci dokázali dohodnúť veľmi rýchlo. Podobnú zmenu by mal zažiť aj Matebook 13, avšak kedy si ho budeme môcť presne zakúpiť zatiaľ netušíme.

Huawei MateBook 14
Zdroj: notebookcheck.net

Čo vieme o Huawei Matebook 14 a aká je jeho cena?

O výkon pripravovaného modelu sa nemusíme vôbec strachovať. Nová grafická karta má vo svojom jadre čip GP107 so špecifickým označením GP107-670-A1, a zahŕňa 640 stream procesorov, 32 tmu (texture mapping unit) a 16 ROP (render output unit). Výrobca taktiež spároval dve 2 GB pamäte GDDR5 na frekvencii 1354 MHz. Frekvenciu je možné zvýšiť až na 1468 MHz, zatiaľ čo pamäť beží na 1752 MHz.

Huawei Matebook 14 bude k dispozícii v dvoch konfiguráciách – 8 GB RAM a 16 GB RAM – s 512 GB úložným priestorom. Nechýba ani snímač odtlačkov prstov, avšak zariadenie obsahuje len jeden väčší chladiaci ventilátor.

Ak radi pripájate rôzne káble, Huawei myslel aj na vás. Laptop disponuje jedným USB 3.0 portom, USB 2.0 portom, HDMI portom, USB Type-C portom a samozrejme aj audio jack pripojením.

Huawei Matebook 14
Zdroj: laptopspirit.fr

Ostatné špecifikácie a cena

Nesklame ani 14-palcový displej s rozlíšením 2K, ktorý ponúka až 2160 x 1440 pixelov s pomerom strán 3:2 a pomerom obrazovky a tela 90 %. Poháňaný bude procesormi 10. generácie od Intelu – Core i5 a i7. Vo vnútri taktiež nájdeme aj 56 Wh batériu s podporou 65W super rýchleho nabíjania cez USB-C. Hrúbka laptopu je 15,9 mm a váži 1,53 kg.

Keď sme sa po prvýkrát dozvedeli o príchode Huawei Matebook 14, vývojári plánovali predstaviť ich najnovší kúsok s grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250. To sa nakoniec rozhodli zmeniť na modernejšiu MX350 a pri novej aktualizácii nás poteší aj cena.

Základná verzia (procesor Core i5 a 8GB RAM) stojí približne 769 eur a za novú vylepšenú verziu (procesor Core i5 SoC a 16GB RAM) zaplatíme rovnako. No ak bude niekto chcieť špičkový model obsahujúci procesor Core i7 SoC a 16GB RAM, zaplatí 969 eur. To je, mimochodom, stále menej ako najlacnejší nový MacBook Pro či MacBook Air.

Čo hovoríte na tohtoročný príchod laptopu Huawei Matebook 14, ktorý je lacnejší a lepší ako väčšina konkurencie v sektore počítačov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -