Huawei predstavuje HarmonyOS, náhradu za operačný systém Android

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Huawei predstavuje HarmonyOS

Huawei predstavuje HarmonyOS, o ktorom sa dlho rozprávalo ako o vážnej konkurencii Androidu. Vývoj operačného systému bol podnietený obchodnou vojnou medzi USA a Čínou. Ako totižto museli predpokladať vývojári z Huawei, je možné, že americká vláda ich bude chcieť odstrihnúť od prístupu ku službám od amerických vývojárov ako Googlektorí majú pod palcom Android.

Huawei sa však nezľakol a prehlásil, že ak im zakážu používať v nových zariadeniach Android, nebude to pre nich problém, pretože vyvíjajú HarmonyOS. Ich vlastný operačný systém. Práve ten bol len pred malou chvíľou predstavený na vývojárskej konferencii.

Huawei predstavuje HarmonyOS
Zdroj: engadget.com

Spoločnosť tvrdí, že ich operačný systém je rýchlejší a bezpečnejší ako Android. Počas predstavovania zachádzal Richard Yu do softvérových detailov, ktorými chcel vývojárov presvedčiť, aby dali HarmonyOS šancu. Navyše sme sa ale dozvedeli, že tento operačný systém je primárne cielený na zariadenia ako smart hodinky či smart reproduktory, nie smartfóny. Sme teda zvedaví, keď na povrch vyjde viac informácií, či Huawei postupne predstaví HarmonyOS do svojich nových vlajkových lodí.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo si o vlastnom operačnom systéme Huawei myslíte vy? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -