Huawei započal protiútok, začal porušovať patentové práva proti americkým technologickým spoločnostiam

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Keď USA tvrdo zakročilo proti spoločnosti Huawei a úmyselne na nich vyvíjalo tlak na viacerých frontoch, zdalo sa, že predajca smartfónov túto vojnu prehrá. No ako môžeme vidieť, čínsky technologický gigant sa nevzdáva a započal protiútok.

Po novom sa Huawei zameria na rôzne značky ako HP, Verizon a dokonca aj Cisco so zámienkou porušenia patentov, čo sa považuje za spáchanie zakázaného konania v súvislosti s patentovaným vynálezom bez povolenia majiteľa patentu.

Povolenie sa zvyčajne udeľuje vo forme licencie. Definícia porušenia patentov sa môže líšiť podľa jurisdikcie, ale zvyčajne zahŕňa použitie alebo predaj patentovaného vynálezu.

Huawei začal protiútok proti USA

Niekoľko nedávnych zmien v dohodách FRAND (fair, reasonable a non-discriminatory) vydané vládou USA umožnili čínskemu Huawei žalovať vyššie uvedené spoločnosti. Inými slovami, zmeny a niektoré doplnenia uľahčili celý proces, a po dlhšej dobe sa šťastena obrátila aj na ďaleký východ.

V súčasnosti Huawei požaduje platby licenčných poplatkov za stovky patentov. Zdroje potvrdzujú, že táto celá udalosť by mohla pomôcť čínskej spoločnosti k zisteniu dôveryhodných informácií od Verizonu a jeho dodávateľov. Zjednodušene napísané, Huawei je len krok od toho, aby sa im podarilo získať prístup k produktom a technológiám svojich konkurentov.

huawei donald trump
Zdroj: 4gnews.pt

Aké možnosti má čínsky Huawei?

Všetci výrobcovia čipov, ktorí chcú zásobovať spoločnosť Huawei, budú musieť požiadať o licenciu, ktorá vláde USA poskytne väčšiu kontrolu nad dodávateľským reťazcom spoločnosti. To sa zdalo pre výrobcu ako neprístupný krok a tak začal konať po svojom.

„USA je známe tým, že využíva svoje vlastné technologické sily na rozdrvenie spoločností mimo svojich vlastných hraníc. Tento celý proces poslúži na oslabenie dôvery, ktorú medzinárodné spoločnosti vkladajú do amerických technologických a dodávateľských reťazcov,”

Uviedol predseda spoločnosti Huawei Guo Peng. V tomto medzinárodnom konflikte medzi dvomi veľmocami sa začali diať nečakané zvraty a vláda USA nebola pripravená, že by Huawei obrátil americké patentové právo proti americkým spoločnostiam. Takéto niečo spôsobí do budúcna ešte viac zla, ale koniec koncov, za túto tichú technologickú vojnu môže práve USA.

Čo hovoríte na spoločnosť Huawei, ktorá započala protiútok v konflikte s USA? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -