Huawei predbehol Samsung: V druhom štvrťroku sa čínsky výrobca smartfónov stal celosvetovým lídrom

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Spoločnosť Samsung dominuje na trhu so smartfónmi už 9 rokov a zatiaľ sa nikomu nepodarilo poraziť juhokórejskú značku. To však k dnešnému dňu neplatí, kedy sa konkurenčnému Huawei podarilo prevziať vedenie.

V druhom štvrťroku 2020 sa podľa informácií od Canalys podarilo spoločnosti Huawei predčiť Samsung a stáva sa celosvetovo vedúcou značkou smartfónov.

huawei vyrobca cipov tsmc usa
Zdroj: nikkei.com

Huawei zosadil Samsung z pozície lídra v predaji smartfónov

Zo strany spoločnosti Huawei sa jedná o pôsobivý výkon, pričom sa jej od apríla do júna podarilo predať viac ako 55,8 milióna kusov. Na druhej strane, ani Samsung sa nemusí hanbiť za export svojich smart zariadení, avšak s počtom 53,7 milióna kusov sa im prvenstvo v druhej štvrtine 2020 získať nepodarilo.

Ako teda môžeme vidieť, Huawei nezastavili ani vládne zákazy Spojených štátov a v oblasti dodávok im pozíciu poprednej značky smartfónov nepokazil ani súčasný technologický konflikt z USA.

spolocnost huawei
Zdroj: aktuality.sk

Huawei má v Číne až 46 % podiel na trhu

Dve tretiny smartfónov Huawei sa predávajú na domácom trhu v Číne a spoločne so značkou Honor dlhodobo dominujú, pričom zastrešujú takmer polovicu trhu. Momentálne je ich podiel na trhu v Číne 46 %. To predstavuje viac ako kombinovaný celkový počet spoločností Vivo, OPPO a Xiaomi.

V celosvetovom meradle poklesol predaj zariadení Huawei o 5 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Samsung zaznamenal až 30 % prepad za rovnaké obdobie, čo je spôsobené z dôvodu slabého dopytu na trhoch v USA, Európe a Brazílii.

Už len zostáva zistiť, či sa Huawei dokáže udržať v pozícii lídra, a to aj napriek momentálnej situácii vo svete. Ten stále zužuje šíriaca sa pandémia, ale to čínskemu výrobcovi pravdepodobne neprekáža. Predsa len, v prvej polovici 2020 im stúpol predaj o 13,1 % a koronavírus ich nijako vážnejšie nezasiahol.

Je podľa vás prekvapujúce, že sa Huawei ocitol pred spoločnosťou Samsung? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: canalys.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -