Huawei vyvíja ďalší skladací smartfón. Najnovší patent odhalil prítomnosť nových komponentov

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Uniknutý patent spoločnosti Huawei podrobne opisuje nový skladací smartfón, pri ktorom nebude chýbať ani stylus alebo tretí displej.

Týmto krokom chce čínsky výrobca konkurovať spoločnosti Samsung, ktorá ešte len nedávno uviedla na trh skladacie smart zariadenie Samsung Galaxy Z Fold 2. Je teda možné, že sa pozeráme na Huawei Mate X2?

Huawei skladací smartfón
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Nový skladací smartfón od Huawei bude obsahovať veľa inovácií

Huawei požiadal CNIPA (Čínska národná správa duševného vlastníctva) o schválenie patentu ešte minulý rok, ale celý proces sa natiahol až do 14. augusta 2020. K dnešnému dňu je už všetko v poriadku a najnovší prínos do rodiny Huawei bude o niečo lepší, ako minulé vlajkové modely.

Pozoruhodným aspektom pripravovaného skladacieho smartfónu je jeho vybavenosť, kedy na patente môžeme vidieť prítomnosť stylusu a malého displeja hneď vedľa toho hlavného.

Huawei skladací smartfón
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Zmeny v dizajne

Pri podrobnejšom pohľade na priložené obrázky je vidieť, že rámy okolo primárnej obrazovky sú tenšie. To platí aj pre sekundárny displej, ale všimli ste si nenápadný úzky pásik pozdĺž celej ľavej strany smartfónu?

Nový vedľajší „sub“ displej dokonca disponuje výrezmi, do ktorých výrobca vložil fotoaparát. Celá táto zostava je mierne vysunutá a poskytuje tiež úložný priestor pre stylus. Zaujímavosťou je aj absencia tlačidiel, čo by mohlo naznačovať to, akú dôležitú funkciu bude zastrešovať sub displej.

Treba si však uvedomiť, že sa stále pozeráme len na patent, ktorý sa do budúcnosti môže ešte niekoľkokrát pozmeniť. Aj preto si musíme počkať na oficiálne oznámenie spoločnosťou Huawei, ktorá plánuje uviesť na trh ďalšiu skladaciu novinku niekedy v budúcom roku.

Čo hovoríte na najnovší patent spoločnosti Huawei, na ktorom vidíme ďalší skladací smartfón? Uvidíme konečne poriadne inovácie aj zo strany tohto čínskeho predajcu? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: nl.letsgodigital.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -