Kedy Huawei smartfóny opäť získajú Google aplikácie? Trump práve odpovedal klincom do rakvy

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Smartfóny spoločnosti Huawei nemôžu už dlhšie používať Google aplikácie, ale všetko sa malo zmeniť už tento rok. Nakoniec sa tak, bohužiaľ, nestane a rozhodujúce slovo mal americký prezident Donald Trump.

Krátko pred spustením predaja smartfónu Huawei P30 vláda USA zakázala čínskej firme používanie Google aplikácií. A pre bežného používateľa operačného systému Android bol takýto krok celkom drastický. Posledná správa nám však vyčarovala úsmev, pričom sme sa ich mali dočkať vo vylepšenom Huawei P30 Pro. Čo sa zmenilo?

Donald Trump opätovne zakázal využívanie Google aplikácií v Huawei zariadeniach

Hlava USA je už známa svojimi bizarnými rozhodnutiami, ale takéto niečo by ste nečakali. Trump včera oznámil, že nariadenie, ktoré čínskemu technologickému gigantovi bráni v spolupráci s telekomunikačnými spoločnosťami západného trhu, sa predlžuje presne o jeden rok. Dôvodom má byť riziko národnej bezpečnosti a Google aplikácie si Huawei užívatelia (možno) stiahnu až v máji 2021.

spolocnost huawei
Zdroj: aktuality.sk

Vyhláška bola naposledy podpísaná v roku 2019 a obsahuje zákaz americkým spoločnostiam používať telekomunikačné zariadenia vyrobené firmami, ktoré by mohli pre USA predstavovať národné bezpečnostné riziko. Členovia kongresu uviedli, že príkaz bol priamo zameraný na čínske spoločnosti Huawei Technologies Co. Ltd. a ZTE Corporation.

Zákaz trvá už rok

Už tomu bude takmer rok, kedy od čínskeho výrobcu odstrihli amerických dodávateľov a partnerov. Na zozname sa nachádza aj Google, ale ani to nezastavilo Huawei priviesť na trh dva nové vlajkové modely. Síce by sme v nich nenašli Play StoreGmail alebo Mapy, no aj tak sa im podarilo na celosvetovom trhu zaznamenať značný úspech.

Pôvodne sme sa mali do starých dobrých časov vrátiť pri novej edícii Huawei P30 Pro, ale ako môžeme vidieť, naše nádeje nainštalovať si v ňom Google aplikácie Trump opätovne pochoval.

Je možné, že sa čoskoro dočkáme aj trvalého zákazu pre Huawei? Zatiaľ sa obdobie čakania stále len predlžuje a oficiálneho finálneho rozhodnutia sme sa nedočkali. Súčasné rozšírenie zákazu je platné do 15. mája 2021.

Čo hovoríte na Trumpove vyhlásenie? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: 9to5.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -