Za zmenou životného štýlu | Huawei Watch GT 2 Pro (test inteligentných hodiniek)

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Huawei Watch GT 2 Pro – Za zmenou životného štýlu

V živote každého z nás (pravdepodobne) príde pocit, ktorý hlási, že by sme mali svojmu telu venovať väčšiu pozornosť. Obzvlášť v prípade, že sa denne a pravidelne venujete hraniu hier, pozeraniu filmov a následnému písaniu o vašich dojmoch, zážitkoch a skúsenostiach z početných videoherných a kinematografických kúskov.

No prejsť z občasných myšlienok a slov k ozajstným činom nemusí byť vždy najjednoduchšou úlohou. Koniec koncov, spravidla sa nájde dôvod, prečo nejakú zdanlivo „nepríjemnú“ činnosť odložiť na zajtra, pozajtra alebo na ďalší mesiac, no nie? Najmä preto som sa po prečítaní voľne dostupných špecifikácií rozhodol pre testovanie inteligentných hodiniek spoločnosti Huawei, ktoré nesú názov GT 2 Pro.

V posledných mesiacoch som sa necítil po fyzickej stránke najlepšie, to bezproblémovo prehlásim. V testovaní som teda videl určitý náznak toho, že by bolo možno najlepšie sa poriadne rozhýbať. Inými slovami – spojiť prácu s niečím pre moje telo prospešným. A hneď na úvod môžem prezradiť, že bez týchto hodiniek by k onomu kritickému kroku len tak nedošlo. Aké sú teda moje subjektívne dojmy z viac ako mesačného testovania? Všetky si podrobne rozoberieme v nasledujúcich riadkoch a odstavcoch.

Na potulkách s hodinkami

Nie, v tomto článku na vás nečakajú žiadne technické parametre alebo nič nehovoriace čísla či krkolomné názvy, ku ktorým sa viete dopracovať na ľubovoľnej stránke, kde sa model GT 2 Pro predáva. Prípadne si ich viete vyhľadať na oficiálnom portáli už zmienenej výrobnej spoločnosti.

Svoje dojmy a postrehy by som primárne chcel formovať prostredníctvom príbehu a zážitku, ktorý s dnes preberaným modelom mám. Už som to zmienil vyššie, no posledné mesiace sa na mne dlhé roky pravidelnej a aktívnej práce za monitormi a televíziou podpísali ako snáď ešte nikdy predtým.

Bez nejakého bližšieho popisovania môžem prehlásiť, že som sa necítil dobre. Tento pocit postupne prerástol až v úplnú nechuť k hraniu hier alebo pozeraniu filmov. A to je pre človeka, ktorý sa týmto tematikám už niekoľko rokov aktívne venuje,  problém. Naozaj veľký problém, s ktorým, pochopiteľne, nemôžem aktívne písať a pracovať.

No samostatne sa dokopať k nejakému činu? To nehrozilo. Chcelo to nejaký vonkajší stimul. Dôvod, kvôli ktorému by som sa opäť (po zhruba piatich rokoch bez akejkoľvek fyzickej aktivity) vrátil k pravidelnému hýbaniu a cvičeniu.

A keď už mi mali doraziť hodinky, ktoré neprestajne upozorňujú, že by ste sa mali po zhruba hodinke postaviť a trošku prejsť, súčasne disponujú množstvom „zdravých“ aplikácií, prečo s tým nezačať práve teraz (teda z dnešného pohľadu vtedy).

Model GT 2 Pro bol mojím vonkajším stimulom, ktorý ma prinútil sledovať spálené kalórie, zdvihnúť sa po každej hodine až hodine a pol sedenia a súčasne mi vďaka početným režimom cvičenia pripomenul, že zrovna táto súčasť života nie je až tak zlá, ba čo viac, je neuveriteľne prospešná.

Už po prvom týždni som cítil obrovské zmeny, ktoré sa radikálne prejavili na mojej nálade a pocitoch. Poctivo som začal spať, nakoľko vám aplikácia meria dĺžku spánku, k cvičeniu som sa vracal s radosťou, na rad prišli i prechádzky, meranie tepu, pričom všetky údaje sa zbierali v sprievodnom mobilnom programe.

A tak som sa zhruba po mesiaci dostal k lepšiemu mentálnemu i fyzickému stavu a dnes by som z neho len ťažko vyskočil. Bolo by to možné bez týchto hodiniek? Určite nie. Sami zrejme poznáte situáciu, kedy sa k niečomu nedostanete, až pokiaľ nie ste donútený druhou alebo treťou stranou. A ja by som rovnako bez možnosti tohto testovania nepristúpil k dôležitým krokom, ktoré mi nielenže vrátili energiu a silu, ale zároveň ma po rokoch nasmerovali na túto správnu cestu.

Zmena je život

Predsa len však zablúdime ku konkrétnejším detailom, ktoré sa týkajú spracovania a funkcií GT 2 Pro. Model sa pýši niekoľkými obrazovkami s jasne popísanými funkciami, pričom skutočne nehrozí, že by ste sa v nich stratili. Dotyková obrazovka funguje bezchybne a vďaka slovenskej lokalizácii je model dostupný naozaj pre každého. Dokonca i pre staršieho otca či matku, ktorí by taktiež radi podstúpili cestu k zdravému životu.

Hodinky si pritom stále uchovávajú elegantný a nijak nerušivý dizajn, ktorý na seba nepúta zbytočnú pozornosť. Nevyzerajú opulentne, čo osobne oceňujem, keďže si nemyslím, že je nutné, aby podobný doplnok takpovediac žiaril na všetky svetové strany.

Na pohľad sú minimalistické, čo si môžete všimnúť i na priložených videách a obrázkoch, no maximalisticky pôsobia z pohľadu dostupných funkcií, ktoré ocení každý milovník svojho zdravia (čo by mal byť každý jeden z nás). Pri plnom nabití vám batéria vydrží hneď niekoľko dní, takže sa nemusíte obávať neustáleho nabíjania. S týmto neduhom mali totiž pôvodné modely hodiniek od Huawei problém, no v prípade GT 2 Pro sa skutočne niet čoho obávať.

A aby som nezabudol, úvodná obrazovka ukazujúca čas je do veľkej mieri prispôsobiteľná. Tým pádom sa naskytuje možnosť striedať dizajny, ktoré informujú o čase. Samozrejme, ide o drobnosť, no práve podobné doplnky dotvárajú výsledný produkt, ktorý je bez akýchkoľvek pochýb výborne vyzerajúcim sprievodcom na ceste k zdravšiemu ja. A niečo podobné je v dobe pasivity spôsobenej slovenskou karanténou náramne užitočné.

huawei gt 2 pro
Zdroj: pianetacellulare.it

Ideálny hodinkový sidekick pre všetkých hráčov i nehráčov?

Preto v prípade, že hľadáte užitočného technologického partnera pre zdravší životný štýl, lepší pocit zo seba samého alebo adekvátny pohyb a svalové rozprúdenie počas dlhých herných, seriálových, no i filmových seáns, Watch GT 2 Pro je jedným z najideálnejších variantov, ktorý momentálne na trhu nájdete.

Moderné prevedenie pôsobí na pohľad atraktívne, pričom kvalitnému dizajnu sekundujú aj vyššie zmienené funkcie. Tie oceníte aj počas bežného pracovného fungovania i v dni osobného voľna. A hoci cenovka nemusí byť pre každého najnižšia, respektíve najzanedbateľnejšia, tento kúsok si ju rozhodne zaslúži.

Ostatne, ide primárne o užitočnú pomôcku pri početných cvikoch a snahe k lepšiemu a zdravšiemu telu, než iba o moderný a efektne vyzerajúci doplnok na ľavom alebo pravom zápästí. No samozrejme, i túto estetickú funkciu chytré hodinky od gigantickej spoločnosti Huawei bezproblémovo a hravo spĺňajú.

Osobne som bol po mesačnom testovaní naozaj spokojný a nemám problém si v budúcnosti identický, prípadne obdobný, model zaobstarať. Stojí za to. Či už plne využijete jeho potenciál alebo sa len občas pozriete na to ako letí čas. Stojí za to v oboch prípadoch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -