Hudba Doctora Strangea v prvej ukážke!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Michael Giacchino a jeho hudba!

Niekoľko násobný výherca cien Emmy, Grammy, Bafty a Oscarov, skladateľ Michael Giacchino, nám včera predstavil svoju prvú hudobnú ukážku z netrpezlivo očakávaného filmu: Doctor Strange. Ukážka sa volá „The Master of the Mystic“ a za názvom ešte máme uvedené, že hudba bude hrať na začiatku záverečných titulkov. To znamená, že nám Marvel predstavil hlavnú tému, od ktorej by sa hudba mala vo filme už len odvíjať. Keď bude akčná scéna napr. zmení rytmus, tempo atď… Po prvom zapnutí ukážky, som bol veľmi prekvapený. Štýl, tempo a nástroje akým táto hudba disponuje ma úplne odrovnala. Vôbec som nečakal niečo takéto! No z tých pár sekúnd prekvapenia, sa môj prekvapený výraz zmenil na úsmevný.

Pretože tomuto sa hovorí originalita a filmu to sadne až neuveriteľne presne. Nádherné, čarovné a hlavne zvláštne (strange). Pri písaní tejto recenzie ju počúvam už asi 20.-krát. Tento film nám už dokázal vizuálne, že je niekde úplne inde a rovnako to zatiaľ dokazuje aj v hudbe. Neostáva nám už nič iné, len čakať, kedy vyjde samotný film alebo si počkať do 21.10., kúpiť oficiálny soundtrack a zistiť, či bude mať film naozaj čarovnú hudbu ako jeho ústrednú tému. Ak si teda hudba udrží kvalitu akú ukázala teraz, vidím to na ďalšiu Giacchinovu nomináciu! A pozor, tento chlapík k nám príde aj v Decembri a to s novými Star Wars!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Q4uoNAFfvKg]

Kúpite si oficiálny soundtrack ešte pred filmom? Alebo vás táto ukážka vôbec nezaujala a skorej odradila od filmu? Vaše názory a pocity z tejto skladby nám píšte do komentárov.

ZDROJYoutube

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -