Filmy

Hudba Doctora Strangea v prvej ukážke!

Michael Giacchino a jeho hudba!

Niekoľko násobný výherca cien Emmy, Grammy, Bafty a Oscarov, skladateľ Michael Giacchino, nám včera predstavil svoju prvú hudobnú ukážku z netrpezlivo očakávaného filmu: Doctor Strange. Ukážka sa volá “The Master of the Mystic” a za názvom ešte máme uvedené, že hudba bude hrať na začiatku záverečných titulkov. To znamená, že nám Marvel predstavil hlavnú tému, od ktorej by sa hudba mala vo filme už len odvíjať. Keď bude akčná scéna napr. zmení rytmus, tempo atď… Po prvom zapnutí ukážky, som bol veľmi prekvapený. Štýl, tempo a nástroje akým táto hudba disponuje ma úplne odrovnala. Vôbec som nečakal niečo takéto! No z tých pár sekúnd prekvapenia, sa môj prekvapený výraz zmenil na úsmevný.

Pretože tomuto sa hovorí originalita a filmu to sadne až neuveriteľne presne. Nádherné, čarovné a hlavne zvláštne (strange). Pri písaní tejto recenzie ju počúvam už asi 20.-krát. Tento film nám už dokázal vizuálne, že je niekde úplne inde a rovnako to zatiaľ dokazuje aj v hudbe. Neostáva nám už nič iné, len čakať, kedy vyjde samotný film alebo si počkať do 21.10., kúpiť oficiálny soundtrack a zistiť, či bude mať film naozaj čarovnú hudbu ako jeho ústrednú tému. Ak si teda hudba udrží kvalitu akú ukázala teraz, vidím to na ďalšiu Giacchinovu nomináciu! A pozor, tento chlapík k nám príde aj v Decembri a to s novými Star Wars!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Q4uoNAFfvKg]

Kúpite si oficiálny soundtrack ešte pred filmom? Alebo vás táto ukážka vôbec nezaujala a skorej odradila od filmu? Vaše názory a pocity z tejto skladby nám píšte do komentárov.

About author

They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.
  Related posts
  Filmy

  Do filmu Matrix 4 sa pridáva ďalší obľúbený herec. Kedy príde do kín?

  Filmy

  Ďalší MCU film odhalil svoj dátum vydania. Čo uvidíme v roku 2022?

  Filmy

  Film Doctor Strange 2 bude prvým hororom vo svete MCU. Kto napíše scenár?

  Filmy

  Animovaná Rodina Addamsovcov sa blíži do kín a už teraz nám tvorcovia potvrdili pokračovanie

  Pridaj komentár