Hans Florian Zimmer je nemecký producent a skladateľ filmovej hudby. Zložil hudbu k viac než 100 filmom, napríklad Piráti z KaribikuGladiátor, či Temný rytier.

Začiatok kariéry Zimmer strávil vo Spojenom kráľovstve, neskôr sa presťahoval do Spojených štátov. V súčasnosti je vedúcim divízie filmovej hudby štúdií DreamWorks. Jeho práca je charakteristická spájaním elektronickej hudby s tradičnými orchestrálnymi kompozíciami.

Interstellar


Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (“Trilógia Temný rytier”, “Počiatok”) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (“Klub poslednej nádeje”), držiteľka Oscara Anne Hathaway (“Bedári, Diabol nosí pradu”). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan.

Sci-Fi / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Velká Británie / Kanada / Island, 2014, 169 min

Režie:

Christopher Nolan

Scénář:

Jonathan Nolan, Christopher Nolan

Kamera:

Hoyte van Hoytema

Hudba:

Hans Zimmer

Hrají:

Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Mackenzie Foy, Wes Bentley, David Gyasi, Michael Caine, Casey Affleck, John Lithgow, Ellen Burstyn, Elyes Gabel, Topher Grace, Leah Cairns, David Oyelowo, Bill Irwin, William Devane, Liam Dickinson, Timothée Chalamet, Collette Wolfe, Francis X. McCarthy, Jeff Hephne…Pridaj komentár